Trwa ładowanie...

W końcu wiadomo, jak często powinniśmy "to" robić. Wszystko zależy od wieku

Najnowsze badanie przeprowadzone przez Instytut Kinseya pokazuje, że to, jak często powinniśmy uprawiać seks, by jak najlepiej wpływało to na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne, zależy od naszego wieku. I tak, dwudziestolatki będą to robić znacznie częściej, niż czterdziestolatki i nie ma w tym nic złego.

Share
W końcu wiadomo, jak często powinniśmy "to" robić. Wszystko zależy od wieku
Źródło: 123RF
d1lthev

Czy to, że z czasem chodzimy do łóżka z partnerem rzadziej niż na początku związku, jest "normalne"? Naukowcy z Instytutu Kinseya odkryli, że częstotliwość z jaką uprawiamy seks jest typowa dla różnych grup wiekowych.

Osoby w wieku 18-29 lat średnio chodzą do łóżka z partnerem 112 w roku, a więc dwa razy w tygodniu. 30-39-latkowie już znacznie rzadziej, bo średnio 86 razy w roku, czyli 1,6 razy w tygodniu. Jeśli chodzi o najstarszą przebadaną grupę wiekową, czyli czterdziestolatków, liczba stosunków z partnerem spada do liczby zaledwie 69 w roku.

– Kiedy robimy się starsi, wzrasta ryzyko wystąpienia wielu chorób, co wpływa na częstotliwość odbywanych stosunków seksualnych – wyjaśnił dr Justin Lehmiller z Instytutu Kinseya w rozmowie z "Medical Daily". Dolegliwościami związanymi z wiekiem i mającymi negatywny wpływ na naszą aktywność seksualną są między innymi choroby serca, ale również podwyższone ciśnienie czy cukrzyca.

Zobacz też: Co wpływa negatywnie na erekcję?

d1lthev

Podziel się opinią

Share
d1lthev
d1lthev