Trwa ładowanie...
dpiks2h

W wakacje knajpy i bary będą pod lupą. Sanepid zapowiedział wzmożone kontrole

Główny Inspektor Sanitarny zapowiedział, że w lipcu i sierpniu weźmie pod lupę przede wszystkim woj. zachodniopomorskie, pomorskie i warmińsko-mazurskie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kontrolerzy sanepidu przychodzą bez zapowiedzi
Kontrolerzy sanepidu przychodzą bez zapowiedzi (Wikimedia Commons CC BY)
dpiks2h

To regiony Polski, w których wakacyjny ruch turystyczny jest największy. Jak informuje serwis Portal Spożywczy, w ubiegłym roku inspektorzy przebadali w woj. zachodniopomorskim, pomorskim i warmińsko mazurskim ponad 5,8 tys. restauracji, barów i kawiarni. Aktualnie sanepid zastanawia się nad zwiększeniem kontroli - a przypomnijmy, że inspekcja odbywa się bez zapowiedzi.

Na pewno nie unikną jej knajpy, które w ubiegłym roku dały plamę - nieprawidłowości wykryto w ponad 1,6 tys. miejsc i nałożono ponad 850 mandatów na łączną kwotę 236 tys. zł. Łącznie w całym kraju w 2017 r. inspektorzy przeprowadzili ponad 58,7 tys. kontroli.

Co sprawdza Państwowa Inspekcja Sanitarna? W skrócie to samo, co Magda Gessler. Czyli m.in. jakość i sposób przechowywania jedzenia, daty ważności produktów, warunki produkcji żywności, czystość w restauracji i na kuchni, odpowiedni stan techniczny urządzeń, higiena i stan zdrowa pracowników (również sezonowych), sposób przekazywania klientom informacji na temat serwowanej żywności.

dpiks2h

Nieprawidłowości mogą również zgłaszać klienci - na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego jest podany formularz kontaktowy, który pomoże znaleźć placówkę sanepidu we wskazanym rejonie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dpiks2h

Podziel się opinią

Share

dpiks2h

dpiks2h