Trwa ładowanie...
d3sblgu

Walentynkowe róże nie tylko w bukiecie. Zobacz inne propozycje prezentów

Róża jako symbol miłości jest jednym z najbardziej charakterystycznych walentynkowych akcentów. To dlatego kwiaciarnie i pracownicy poczty kwiatowej mają w lutym pełne ręce roboty. Jeśli myślisz o jakimś niecodziennym prezencie lub dekoracji, która będzie świetnym dopełnieniem bukietu czerwonych róż, poszukaj ciekawych inspiracji w internecie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Róża to jeden z najważniejszych symboli Walentynek
Róża to jeden z najważniejszych symboli Walentynek (Shutterstock.com)
d3sblgu

Poniżej znajdziesz kilka różanych akcentów, które uprzyjemnią tegoroczne Walentynki. Dekoracje zapewnią niezapomnianą atmosferę, a drobne upominki sprawią, że razem z partnerem będziecie wspominać ten dzień przez długi czas.

Więcej niż miłość
Róża, ze względu na mnogość swoich odmian i kolorów, stała się kwiatem o bardzo bogatej symbolice. Może łączyć w sobie przeciwieństwa takie jak życie i śmierć, czystość i zmysłowość, trwałość i delikatność. Przykładowo wręczenie komuś bukietu czerwonych róż to jednoznaczne wyznanie miłości, ale również wyraz tęsknoty. Żółty kwiat wbrew powszechnej opinii wcale nie oznacza zazdrości, ale dążenie do osiągnięcia doskonałości, mądrość i siłę. Kwiaty w tym kolorze lepiej dobierać ostrożnie, mogą bowiem oznaczać, że osoba obdarowująca nie odwzajemnia uczuć tej obdarowywanej.

Płatki róż stanowią oczywisty przekaz Pixabay.com
Płatki róż stanowią oczywisty przekaz

Biel to kolor czystości i szczerych intencji, podobnie jak kwiaty w tym kolorze. Białe róże będące elementem wystroju symbolizują ład i porządek. Bukiet herbacianych róż to sposób na podziękowanie i wyrażenie wdzięczności za pomoc. To jednocześnie jeden z najbardziej neutralnych kolorów róż, który może towarzyszyć każdej sytuacji. Oczywiście nie zawsze symbolika kwiatu pokrywa się z intencjami wręczającego. Nie oczekuj, że osoba, która na pierwszej randce wręczy ci czerwoną różę jest gotowa stanąć na ślubnym kobiercu. Pojedynczy kwiat stanowi wtedy raczej dowód sympatii i nadziei na udaną znajomość. Z drugiej strony ścieżka usypana z płatków róż, niezależnie w jakim kolorze, wygląda bardzo romantycznie, a jej wydźwięk jest jednoznaczny.

Róże są wieczne
Róża jako symbol trwałości i niezniszczalności stanowi idealny motyw dla twórców biżuterii. Delikatna korona skrywająca białe, brylantowe serce to kwintesencja kunsztu sztuki złotniczej. O ile serca kojarzą się wyłącznie z walentynkami i nie muszą pasować do każdej stylizacji, to motywy różane są na tyle uniwersalne, że dobrze komponują się z każdym strojem. Niezależnie od tego, czy wybierasz się na oficjalne spotkanie, czy planujesz wieczorny wypad na miasto ze znajomymi, pierścionek z drobną różyczką z pewnością będzie pasował doskonale.

Każda kobieta ucieszy się z bizuterii iStock.com
Każda kobieta ucieszy się z bizuterii

Świece, płatki, woda i róże
Aromatyczna kąpiel to walentynkowe marzenie wielu kobiet, dlatego warto pomyśleć o tym, by zapewnić jej odpowiednią oprawę w postaci relaksującej muzyki, świec i rozmaitych dodatków do kąpieli. Zestaw pachnących mydełek, płatków róż i pływających świeczek to dobry sposób, by wprowadzić się w romantyczny nastrój. Sprawdzą się również w sytuacji, gdy po ciężkim dniu pracy masz ochotę na odrobinę relaksu.

Domowe SPA we własnej łazience Fotolia
Domowe SPA we własnej łazience

Róża ma nie tylko wiele znaczeń, ale i również postaci, w których może zostać podarowana drugiej połówce. Kwiaty to tylko jedna z opcji. Każda kobieta ucieszy się z oryginalnego prezentu na Walentynki, a przy pomocy odpowiednich dekoracji stworzy wokół prawdziwie romantyczną atmosferę.

d3sblgu

Podziel się opinią

Share

d3sblgu

d3sblgu