ModaWalentynkowe róże nie tylko w bukiecie. Zobacz inne propozycje prezentów

Walentynkowe róże nie tylko w bukiecie. Zobacz inne propozycje prezentów

Walentynkowe róże nie tylko w bukiecie. Zobacz inne propozycje prezentów

25.01.2018 11:00, aktual.: 25.01.2018 14:51

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Róża jako symbol miłości jest jednym z najbardziej charakterystycznych walentynkowych akcentów. To dlatego kwiaciarnie i pracownicy poczty kwiatowej mają w lutym pełne ręce roboty. Jeśli myślisz o jakimś niecodziennym prezencie lub dekoracji, która będzie świetnym dopełnieniem bukietu czerwonych róż, poszukaj ciekawych inspiracji w internecie.

Poniżej znajdziesz kilka różanych akcentów, które uprzyjemnią tegoroczne Walentynki. Dekoracje zapewnią niezapomnianą atmosferę, a drobne upominki sprawią, że razem z partnerem będziecie wspominać ten dzień przez długi czas.

Więcej niż miłość
Róża, ze względu na mnogość swoich odmian i kolorów, stała się kwiatem o bardzo bogatej symbolice. Może łączyć w sobie przeciwieństwa takie jak życie i śmierć, czystość i zmysłowość, trwałość i delikatność. Przykładowo wręczenie komuś bukietu czerwonych róż to jednoznaczne wyznanie miłości, ale również wyraz tęsknoty. Żółty kwiat wbrew powszechnej opinii wcale nie oznacza zazdrości, ale dążenie do osiągnięcia doskonałości, mądrość i siłę. Kwiaty w tym kolorze lepiej dobierać ostrożnie, mogą bowiem oznaczać, że osoba obdarowująca nie odwzajemnia uczuć tej obdarowywanej.

Obraz

Biel to kolor czystości i szczerych intencji, podobnie jak kwiaty w tym kolorze. Białe róże będące elementem wystroju symbolizują ład i porządek. Bukiet herbacianych róż to sposób na podziękowanie i wyrażenie wdzięczności za pomoc. To jednocześnie jeden z najbardziej neutralnych kolorów róż, który może towarzyszyć każdej sytuacji. Oczywiście nie zawsze symbolika kwiatu pokrywa się z intencjami wręczającego. Nie oczekuj, że osoba, która na pierwszej randce wręczy ci czerwoną różę jest gotowa stanąć na ślubnym kobiercu. Pojedynczy kwiat stanowi wtedy raczej dowód sympatii i nadziei na udaną znajomość. Z drugiej strony ścieżka usypana z płatków róż, niezależnie w jakim kolorze, wygląda bardzo romantycznie, a jej wydźwięk jest jednoznaczny.

Róże są wieczne
Róża jako symbol trwałości i niezniszczalności stanowi idealny motyw dla twórców biżuterii. Delikatna korona skrywająca białe, brylantowe serce to kwintesencja kunsztu sztuki złotniczej. O ile serca kojarzą się wyłącznie z walentynkami i nie muszą pasować do każdej stylizacji, to motywy różane są na tyle uniwersalne, że dobrze komponują się z każdym strojem. Niezależnie od tego, czy wybierasz się na oficjalne spotkanie, czy planujesz wieczorny wypad na miasto ze znajomymi, pierścionek z drobną różyczką z pewnością będzie pasował doskonale.

Obraz

Świece, płatki, woda i róże
Aromatyczna kąpiel to walentynkowe marzenie wielu kobiet, dlatego warto pomyśleć o tym, by zapewnić jej odpowiednią oprawę w postaci relaksującej muzyki, świec i rozmaitych dodatków do kąpieli. Zestaw pachnących mydełek, płatków róż i pływających świeczek to dobry sposób, by wprowadzić się w romantyczny nastrój. Sprawdzą się również w sytuacji, gdy po ciężkim dniu pracy masz ochotę na odrobinę relaksu.

Obraz

Róża ma nie tylko wiele znaczeń, ale i również postaci, w których może zostać podarowana drugiej połówce. Kwiaty to tylko jedna z opcji. Każda kobieta ucieszy się z oryginalnego prezentu na Walentynki, a przy pomocy odpowiednich dekoracji stworzy wokół prawdziwie romantyczną atmosferę.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (20)