Wrzuć do doniczki, gdy marnieją. Rośliny uwielbiają te tanie tabletki z apteki

Wrzuć do doniczki, gdy marnieją. Rośliny uwielbiają te tanie tabletki z apteki

Węgiel aktywny w uprawie roślin
Węgiel aktywny w uprawie roślin
Źródło zdjęć: © Adobe Stock
28.09.2022 15:49, aktualizacja: 30.09.2022 13:53

Zdrowotne właściwości węgla znane są od lat. Jednak jak się okazuje, substancja ta może pomóc nie tylko ludziom, ale także roślinom. Dzięki niej są zdecydowanie zdrowsze i silniejsze. Kluczowe jest odpowiednie zastosowanie.

Stosowały go nasze prababcie i babcie. Stosuje się go także i teraz. Węgiel aktywny to bardzo popularny produkt z apteki. Ze względu na swoje właściwości adsorpcyjne, stosuje się go w leczeniu schorzeń związanych z układem pokarmowym. Niestrawność, biegunki, zatrucia - w tych przypadkach węgiel nie ma sobie równych. Ale to nie jedyne właściwości tej substancji. Węgiel może uratować także rośliny.

Węgiel aktywny - jak działa na rośliny?

Węgiel aktywny ma doskonały wpływ na rośliny. Otrzymywany jest z praktycznie każdego materiału węglowego, który zawiera węgiel pierwiastkowy. To oznacza, że uzyskuje się go między innymi z torfu, drewna, czy węgla kamiennego. Podczas procesu aktywacji wytwarzają się substancje, które są świetnym antidotum na toksyny. Substancja ta będzie zatem doskonała w walce z pestycydami, detergentami i fenolami. Węgiel aktywny ochroni przed nimi roślinę. Kolejną właściwością węgla aktywnego jest adsorpcja. To oznacza, że na jego powierzchni gromadzi się nadmiar toksycznych substancji. Zastosowanie węgla może mieć zbawienny wpływ na rozwój roślin. Podsumowując - substancja ta znacznie poprawia jakość gleby, przez co wpływa na rozwój roślin.

Jak stosować węgiel aktywny w uprawie roślin?

Znając fantastyczne właściwości węgla, można stosować go w uprawie roślin. Jak to zrobić? Nic prostszego. Jedną z najłatwiejszych i najszybszych metod jest kupno gotowego podłoża do roślin, które w swoim składzie będzie miało właśnie tę substancję. Sadząc rośliny, wystarczy po prostu użyć tego produktu. Drugą opcją, jest samodzielne przygotowanie ziemi. Węgiel aktywny dostępny jest w różnych formach - w tabletkach, płynie, ale także w granulkach. Wystarczy dodać go do ziemi w proporcjach 1:10 i gotowe. Ochrona dla roślin zapewniona.

Zapraszamy na grupę na Facebooku - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:WP Kobieta