Trwa ładowanie...

Wiadomo, ile dzieci mają najszczęśliwsze rodziny

Panuje przekonanie, że idealnie jest mieć dwoje maluchów, ewentualnie z psem lub kotem do kompletu. Obecnie wiele par poprzestaje na jednym potomku. A to ze względów finansowych, a to z wygody. Co za tym idzie - mamy przekonanie, że gromadka dzieci mogłaby obniżyć nasze ogólne poczucie szczęścia. Naukowcy mają inną teorię.

Share
Wiadomo, ile dzieci mają najszczęśliwsze rodzinyŹródło: 123RF.COM
d2jm2bx

Dr Bronwyn Harman z Edith Cowan University 5 lat obserwowała setki rodzin, co zaowocowało wyjątkowymi wnioskami. Okazało się, że najbardziej szczęśliwymi rodzicami są ci, którzy mają… czworo dzieci albo więcej. Jak to możliwie? Przecież nie jest łatwo zajmować się taką brygadą i z pewnością wymaga to wielu wyrzeczeń. Naukowcy odpowiadają, że radość z bycia rodzicem odnosi się właśnie do wysiłku, jaki wkładają w dbanie o swoją rodzinę.

Jak to się dzieje? Rodzice nie marnują czasu na nieistotne zajęcia, bo cały czas intensywnie zajmują się tym, co z rodziną związane. To jest ich mała społeczność niezwykle spajająca. Buduje to wysokie poczucie własnej wartości każdego z członków i jest powodem do dumy, przez co również stają się bardziej odważni w różnych obszarach życia.

Jak informuje portal kidspot.com.au, para mająca pięcioro dzieci, Haidi i Paul, całkowicie zgadzają się z tymi wynikami. Uważają, że ogrom pracy wkładanej w rodzinę, mocno procentuje. Podstawą dla nich jest wzajemny szacunek i troska o siebie nawzajem. Ponadto mówią: "Nie mamy czasu na zamartwianie się małymi rzeczami. Skupiamy się tylko na tym, co istotne. Jesteśmy bardzo szczęśliwi".

Zobacz też: Dzieci z filmu "Tarapaty" o pracy na planie: "Była sytuacja, w której bardzo się bałam"

d2jm2bx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2jm2bx
d2jm2bx