ycipk-b2pcnd

Widok pięknej kobiety wpływa na racjonalne myślenie mężczyzn

Piękne kobiety mają łatwiej? Oczywiście. Naukowcy potwierdzili, że także w interesach racjonalne myślenie mężczyzn - w konfrontacji z urodziwą przedstawicielką płci pięknej - przestaje funkcjonować. Nawet, jeśli jest to... sala sądowa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Widok pięknej kobiety wpływa na racjonalne myślenie mężczyzn
(Eastnews)
ycipk-b2pcnd

Piękne kobiety mają łatwiej? Oczywiście. Naukowcy potwierdzili, że także w interesach racjonalne myślenie mężczyzn - w konfrontacji z urodziwą przedstawicielką płci pięknej - przestaje funkcjonować. Nawet jeśli jest to sala sądowa czy biuro brokerskie.

Wcześniejsze badania potwierdzały obserwacje codziennych sytuacji, w których atrakcyjne osoby były uważane za bardziej inteligentne niż te o przeciętnej urodzie. Ciało odpowiadające obowiązującym kanonom piękna tworzy przekonania podobne do mechanizmów opartych na seksizmie czy rasizmie. To dlatego mężczyzna oszukiwany przez piękną kobietę nie jest skłonny uwierzyć w jej winę. Piękno odruchowo kojarzone jest z dobrocią i niewinnością.

Panowie lubią chwalić się racjonalnym myśleniem, podczas gdy paniom przypisuje się zbytnią emocjonalność. Tymczasem obie płcie mogą być do siebie bardziej podobne, niż im się wydaje. Badacze z Chin skonfrontowali reakcje na kobiece piękno w środowisku typowo męskim, czyli na sali sądowej. Eksperyment badał poczucie sprawiedliwości w środowisku prawniczymi, gdzie każde działanie jest oparte w dużej mierze na rywalizacji oraz budowaniu opinii na temat swojej skuteczności.

ycipk-b2pcnd

Chińscy naukowcy stwierdzili, że prawnik jest skłonny przyjąć słabszą ofertę dotyczącą swojego klienta, jeśli pani adwokat jest atrakcyjna. Piękno przeważa nad poczuciem sprawiedliwości i zdrowym rozsądkiem. To zakodowany w męskiej podświadomości proces. Podobnie dzieje się u hazardzistów. Mężczyźni obstawiający zakłady, grają większą sumą, jeśli obsługuje ich urodziwa krupierka.

Część badań została przeprowadzona na 21 studentach z Uniwersytetu Zhejiang w Chinach. Mieli oni podzielić zdjęcia 300 nieznanych sobie kobiet na dwie grupy: atrakcyjna oraz nieatrakcyjna. Następnie podzielono ich na jednoosobowe grupy.

Uczestnicy badania mieli wziąć udział w grze na pieniądze. Do zabawy dołączyło kilka kobiet z "atrakcyjnej" oraz "nieatrakcyjnej grupy". Przez cały czas naukowcy skanowali działanie mózgu mężczyzn. Okazało się, że studenci szybko przyjmują oferty od atrakcyjnych kobiet - przy czym były to niekorzystne dla nich oferty. Ich mózg czerpał z tego faktu przyjemność. Oferty od "brzydkich" kobiet były odrzucane. Wielu mężczyzn przegrało tę grę.

Anthony Little, psycholog z Uniwersytetu w Stirling, który nadzorował eksperyment, powiedział: Do końca nie wiemy, dlaczego tak się dzieje. Mamy zakodowany mechanizm bycia miłym dla atrakcyjnych ludzi, nawet jeśli takie działanie nie będzie dla nas miało żadnych wymiernych korzyści.

ycipk-b2pcnd

Wcześniej naukowcy z Uniwersytetu Illinois w Chicago stwierdzili, że różnica w zarobkach pięknej i brzydkiej kobiety na tym samym stanowisku może wahać się nawet o 13 procent. W przypadku mężczyzn różnica wynosi 4 procent.

(mtr), WP Kobieta

POLECAMY:

ycipk-b2pcnd

* Mężczyzna czy kobieta? Wiadomo już, jak mózg identyfikuje płeć*

* Mężczyźni, którzy nie nadają się na męża*

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-b2pcnd

ycipk-b2pcnd
ycipk-b2pcnd