Wie, jak odjąć sobie lat. Agata Duda często go nosi

Wie, jak odjąć sobie lat. Agata Duda często go nosi

Agata Duda w kolorze, który przyciągał uwagę
Agata Duda w kolorze, który przyciągał uwagę
Źródło zdjęć: © East News | Wojciech Olkusnik
21.06.2023 09:55, aktualizacja: 21.06.2023 11:47

Kolor, który Agata Duda wybrała na spotkanie z pierwszą damą Niemiec – przez długie lata uchodził za infantylny, a tym bardziej niestosowny w świecie dyplomacji. Jednak moda rządzi się swoimi prawami i odwraca reguły "do góry nogami".

Agata Duda odwiedziła Polsko-Niemiecką Szkołę Robert-Jungk-Oberschule, a następnie złożyła wizytę w oddziale Onkologii i Hematologii Dziecięcej w Klinice Charite. Żona prezydenta Dudy wyróżniała się, stojąc u boku pierwszej damy Niemiec. W kontraście do otaczającej ją szarości i czerni, Agata Duda wystąpiła w kolorze, którego siłą była... delikatność.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Łagodne kolory mają w sobie siłę przebicia

Nie od dziś wiadomo, że pastelowe kolory potrafią czynić cuda. Łagodne, subtelne i rozbielone śmietanką, podkreślają kobiecość. To ulubiony trend romantyczek, ale też kobiet, które cenią sobie lekki i dyskretny wygląd.

Agata Duda w stylizacji, która rozświetliła jej twarz
Agata Duda w stylizacji, która rozświetliła jej twarz© Instagram | pierwszadama_akd

Padło na odcień, który kiedyś uznawano za infantylny

Który z pastelowych odcieni wybrała Agata Duda? Niebiański błękit? Eteryczny fiolet? Chłodzącą miętę? Nie, pastelowy róż, który ma w sobie bajeczny urok i dziewczęcy czar. Ten wyjątkowy kolor zdążył odczarować stereotypowe myślenie na swój temat– kiedyś uchodził za odcień infantylny i zarezerwowany w szafie 7-latki. Obecnie róż jawi się w różnych odsłonach - także tych dojrzałych i eleganckich.

Agata Duda stawia na kolory charakterystyczne dla danej pory roku
Agata Duda stawia na kolory charakterystyczne dla danej pory roku© Instagram | pierwszadama_akd

Agata Duda dostosowuje swoją garderobę nie tylko do okoliczności, ale także do pór roku. Jesienią i zimą stawia na szarość, ciemną zieleń, bordo, brąz i czerń. Ale kiedy na kalendarzu ląduje maj czy czerwiec – do akcji wkraczają odcienie, które przyciągają uwagę, dodają energii, a nawet wyzwalają błysk w oku.

Agata Duda postawiła na delikatny i kobiecy odcień
Agata Duda postawiła na delikatny i kobiecy odcień© Instagram | pierwszadama_akd

Słodki kolor? Poważny fason

Żeby jednak nie było zbyt słodko i mdło, pierwsza dama tonuje osobliwy charakter różu odpowiednim krojem ubrania. W tym przypadku garniturem, którego klasyczny i dość surowy wygląd, sprowadził pastelowy róż na ziemię i dodał nieco powagi.

Agata Duda w różowym garniturze
Agata Duda w różowym garniturze© Instagram | pierwszadama_akd

Zapraszamy na grupę na Facebooku - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl