"Oszustwo matrymonialne" Agaty Dudy. Wydało się po ślubie

Andrzej Duda skończył 51 lat
Andrzej Duda skończył 51 lat

16.05.2023 10:36, aktual.: 16.05.2023 12:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Swoją żonę obecny prezydent poznał jeszcze w czasach liceum i od blisko 30 lat tworzą zgrane małżeństwo. Wcześniej miała się dopuścić drobnego "oszustwa matrymonialnego". Agata Duda nie była jednak jego pierwszą dziewczyną, a miłości miał kilka. 16 maja prezydent Andrzej Duda skończył 51 lat.

W 2015 roku Andrzej Duda został wybrany na najwyższy urząd w państwie. Pięć lat później wygrał kolejne wybory i rozpoczął swoją drugą kadencję, a u jego boku wiernie trwa jego żona - Agata Kornhauser-Duda, z którą ożenił się w grudniu 1994 roku, gdy obydwoje mieli po 22 lata. Rok później na świecie pojawiła się ich córka - Kinga.

Niewiele osób wie, jak wyglądało życie przyszłego prezydenta zanim poznał swoją żonę, która - jak sam przyznał - nie była jego pierwszą dziewczyną. W jednym z wywiadów Andrzej Duda zdradził też swój sposób na podryw.

Agata Duda nie była pierwszą miłością prezydenta

Andrzej Duda nie az wspominał o tym, jak poznał swoją przyszłą żonę i jak starał się o jej względy. Historia pokazuje, że skutecznie. Jednak - jak wyznał niegdyś na łamach "Super Expressu" - zanim Agata Duda pojawiła się w jego życiu, spotykał się z innymi koleżankami.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

- Miłości i dziewczyn miałem kilka, choć z żoną poznaliśmy się jeszcze w czasach liceum - powiedział. Pytany o to, na co podrywał dziewczyny, w tym swoją przyszłą żonę, bez wahania odpowiedział: - Jak to na co?! Na osobowość! - stwierdził.

Na łamach tabloidu wyznał też, że sama Agata Duda dopuściła się przed ślubem "oszustwa matrymonialnego". i choć wcześniej jeździła z narzeczonym na narty, po ślubie wyznała prawdę na ten temat. - To było jedyne oszustwo matrymonialne, jakiego dopuściła się moja żona. Jako moja dziewczyna uczyła się jeździć, a jakże. Bywała ze mną w Bukowinie Tatrzańskiej. Ślub wzięliśmy w lutym. Zaproponowałem małżeński wyjazd na narty, a ona: "nigdy więcej!". I wyrzuciła narty do piwnicy - zdradził Duda. Okazało się, że wybranka wcale nie lubi tego sportu.

Szczere słowa ojca prezydenta

O tym, jakim dzieckiem i nastolatkiem był przyszły prezydent opowiedział w jednym z wywiadów jego ojciec. W programie "Politycy od kuchni" przyznał, że syn lubił czytać i interesował się światem, a ogromny wpływ na niego miało harcerstwo. - Harcerstwo i ministrantura - to są dwa skrzydła, które na młodego chłopca mają, według mnie, bardzo pozytywny wpływ - powiedział Jan Duda.

Po liceum Andrzej Duda ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Jagiellońskim, a w 2005 roku uzyskał stopień doktora. W tym samym roku założył też swoją kancelarię prawną i został doradcą legislacyjnym Prawa i Sprawiedliwości. Zanim został prezydentem, pełnił m.in. funkcję podsekretarza stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości oraz w kancelarii prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (54)