Wielkanocne atrakcje i zabawy dla całej rodziny

Wielkanocne atrakcje i zabawy dla całej rodziny

Malowanie pisanek
Malowanie pisanek
Źródło zdjęć: © Pexels | Pexels
28.03.2023 10:58

Wielkanoc nie musi oznaczać siedzenia za stołem! Jeżeli twoje pociechy nudzą się podczas rodzinnych spotkań, zorganizuj ciekawe, kreatywne gry i zabawy, które wypełnią im świąteczny czas. Zainspiruj się naszymi pomysłami na wielkanocne aktywności dla dużych i małych.

Choć Wielkanoc to w tradycji chrześcijańskiej niezwykle ważne i podniosłe święto, dla dzieci nie jest ono tak radosne i atrakcyjne, jak Boże Narodzenie z choinką, prezentami i puszystym śniegiem za oknem. Na szczęście, istnieje wiele sposobów, by zarazić maluchy radosnym nastrojem Świąt Wielkanocnych. Najlepszą metodą jest oczywiście zabawa! Wbrew pozorom, świąteczne przygotowania i celebrowanie Wielkanocy daje wiele pretekstów do ciekawych i kreatywnych zajęć dla najmłodszych.

Oprócz malowania pisanek i tworzenia własnoręcznych, świątecznych dekoracji, możecie też zagrać w wiele gier, które mniej lub bardziej nawiązują do wielkanocnej tradycji. Nie zapomnij o zajączku wielkanocnym! Dzieci kochają prezenty, więc zwyczaj szukania słodkich smakołyków, które pozostawił im uszak, z pewnością wywołają radosny entuzjazm w całym domu. Przeczytaj nasz artykuł i zaplanuj wielkanocne atrakcje tak, żeby każdy z domowników

Malowanie pisanek

To nieodłączna wielkanocna tradycja, w którą może się zaangażować cała rodzina. Malowanie jajek największą frajdę sprawia dzieciom, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, żeby w tę kreatywną zabawę zaangażowali się także dorośli. Możecie nawet urządzić rodzinny konkurs na najpiękniejsze jajko, które stanie się honorową ozdobą tegorocznych świąt. Technika dowolna – możecie malować pisanki farbami, ozdabiać je przy pomocy naklejek, kalkomanii, brokatu, wstążek czy różnokolorowych koralików. Im kreatywniej i ciekawiej, tym lepiej!

Wiosenne drzewko

Choć ubieranie drzewka kojarzy się raczej ze świętami Bożego Narodzenia, coraz więcej osób decyduje się na taką ozdobę mieszkania w wersji wielkanocnej. Oczywiście, gatunek drzewka jest dowolny – nie musi to być koniecznie choinka. Jeżeli masz w domu drzewko cytrusowe albo inną, dużą roślinę doniczkową, która udźwignie ciężar ozdób, możesz śmiało wykorzystać ją do tego celu. Pięknie i stylowo wyglądają także gałązki włożone do wazonu, które następnie ozdabia się świątecznymi motywami. Zróbcie taką dekorację wspólnie – radość i dobra zabawa gwarantowane.

Wielkanocne zawody

Kiedy już zjecie pyszne, świąteczne śniadanie, czas na porcję ruchu i odrobinę sportowej rywalizacji. Ponieważ to Wielkanoc, głównym elementem wszystkich dyscyplin będą oczywiście jajka! Wyścig z turlaniem jajek, bieg z jajkiem na łyżce czy tor przeszkód z pisanek, to zabawy, które oderwą was od stołu, będą okazją do spędzenia czasu poza domem i przede wszystkim wzmocnią rodzinne relacje. Świetną grą jest też kultowa "wybitka", w którą chętnie grali nasi rodzice i dziadkowie. Zabawa polega na stukaniu się ugotowanymi na twardo jajkami i usiłowaniu stłuczenia jajek innych zawodników. Zwycięzcą jest ten, kogo jajko najmniej ucierpiało w bitwie.

Upominki od zajączka

Prezenty to najprzyjemniejsza część świąt. Nie we wszystkich polskich domach kultywuje się tradycję zajączka wielkanocnego, a szkoda, bo to nie tylko świetna zabawa, ale też mnóstwo radości dla najmłodszych. Świąteczne prezenty to najczęściej czekoladowe upominki, które zajączek ukrywa w czeluściach mieszkania i w zakamarkach ogrodu. Zadaniem dzieci jest znaleźć wielkanocne łakocie. Dorośli mogą pomóc maluchom w szukaniu, a kiedy już wszystkie słodkości zostaną odkryte, nie pozostaje nic innego, jak spałaszować je wspólnie ze smakiem.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także