Wielu z nas pamięta ogrody, które z ogromną troską pielęgnowały nasze babcie. Malwy, ostróżki i naparstnice były częstym widokiem przy ścianach domów. Nie mniej popularna była także firletka chalcedońska, którą nazywano również "płomieniem miłości". Jak ją uprawiać? To bardzo proste.
"Płomień miłości" w ogrodach
W PRL-u rosła w niemal każdym ogrodzie. Firletka chalcedońska, choć nieco zapomniana, ponownie wraca do ogrodniczych łask. Wszystko przez łatwość w jej uprawie oraz zapierający dech w piersiach wygląd.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Ile wody potrzebują kwiaty
"Płomień miłości" jest wieloletni i może osiągać nawet do 100 cm długości. Wyróżniają drobne, czerwone kwiaty zdobiące ogrody od czerwca do lipca, czyli w czasie, gdy inne popularne rośliny okres kwitnienia mają już dawno za sobą.
Nasiona firletki chalcedońskiej najlepiej jest wysiewać na przełomie kwietnia oraz maja. To ważne, aby miejsce było dobrze nasłonecznione, a gleba żyzna i przepuszczalna. Roślinie tej niestraszna jest także susza, choć warto ją przynajmniej od czasu do czasu podlewać. Przekwitnięte kwiaty należy zaś jednak regularnie usuwać.
Czytaj też: Zasadź w ogrodzie. Osy nawet się nie zbliżą
Domowe rabaty jak za dawnych lat
Rustykalne rabaty najczęściej wyróżnia dość nieregularny kształt. Dobrze, aby niskie rośliny rosły z przodu, średnie w środku i wysokie z tyłu. Ważne jest, aby była atrakcyjna przez cały sezon, dlatego warto umieszczać w niej kwiaty w większych grupach, tworząc przy tym barwne "dywany".
Można także wprowadzać inne gatunki roślin, pamiętając o ich wymaganiach dotyczących stanowiska i podłoża. W rustykalnej rabacie warto też umieścić dekoracje kojarzące się z gospodarstwem miejskim, takie jak drewniane koła od wozów czy beczki pełniące funkcję kwietników.
Czytaj też: Rośliny przemarzły? Tak je uratujesz
Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.