Trwa ładowanie...
d1eow9c

Wielkie wyprzedaże czy wielki chaos? Sklepowa masakra

Ogromna góra ciuchów. Przeceny sięgające 90%. A w tym wszystkim dziki tłum, bijący się na łokcie o dostęp do półek. Brzmi jak ubraniowe igrzyska śmierci? Witajcie na polskich wyprzedażach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sterty niepoukładanych ubrań, bałagan i dzikie tłumy w galeriach handlowych
Sterty niepoukładanych ubrań, bałagan i dzikie tłumy w galeriach handlowych (WP.PL)
d1eow9c

Kilka razy do roku z witryn sklepowych atakują nas ogromne czerwone litery z napisem "SALE" i "WYPRZEDAŻ". Te słowa na wiele polskich kobiet działają niczym płachta na byka - rzucają się, czasem dosłownie, w zakupowy szał. Kończy się to stertami niepoukładanych ubrań, bałaganem i dzikimi tłumami w galeriach handlowych.

<<enter caption here>> on May 11, 2017 in New York City. Getty Images
<<enter caption here>> on May 11, 2017 in New York City. (Getty Images)

Bardzo wiele sklepów stosuje konkretne sposoby, żeby przekonać nas do zostawienia u nich pieniędzy. Dzięki tym ogromnym stosom ubrań i wąskim przejściom, spędzamy dużo więcej czasu na przeglądaniu towaru. Znalezienie najtańszej rzeczy zajmuje nam dłuższą chwilę, a dzięki temu jest dużo większe prawdopodobieństwo, że wyjdziemy ze sklepu z kolejnymi ubraniami.

d1eow9c

Kolejną rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę w sklepach jest zapach. Jego celem jest wywołanie u nas miłych skojarzeń, które zachęcą nas do zakupu. Dla przykładu, koło strojów kąpielowych podobno sprawdza się zapach kokosowy - a koło ubrań dla dzieci, zapach pudru. Większość tego, co czujemy w galerii to po prostu kolejny chwyt marketingowy.

LONDON, ENGLAND - DECEMBER 26: Members of the public cram into Selfridges for the Boxing Day sales on December 26, 2013 in London, England. Statistics have shown that this year people are more likely to shop in the sales online than on the high street for the first time. (Photo by Matthew Lloyd/Getty Images) Getty Images
LONDON, ENGLAND - DECEMBER 26: Members of the public cram into Selfridges for the Boxing Day sales on December 26, 2013 in London, England. Statistics have shown that this year people are more likely to shop in the sales online than on the high street for the first time. (Photo by Matthew Lloyd/Getty Images) (Getty Images)

Najbardziej legendarnym dniem wyprzedaży na świecie jest dobrze znany Boxing Day w Wielkiej Brytanii. Jest to pierwszy dzień po świętach Bożego Narodzenia, kiedy ruszają wszystkie poświąteczne promocje. Ma w Polsce swój odpowiednik, który odbywa się 26 grudnia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1eow9c

Zobacz również:
Primark w Polsce. Gigant otworzy u nas swój sklep
Bałagan w supermarketach. Zawsze sprawdzaj ceny produktów

d1eow9c

Podziel się opinią

Share
d1eow9c
d1eow9c