Trwa ładowanie...

Wiemy, ile filiżanek kawy dziennie zapewni ci długowieczność!

Jak kraj długi i szeroki, ludzie sięgają po filiżankę kawy, żeby przetrwać ciężkie poranki w pracy czy na uczelni. O zbawiennych właściwościach tego napoju powiedziano już niemal wszystko. Naukowcy postanowili jednak dorzucić kolejne trzy grosze i przedstawiają wyniki badań, które wyraźnie podkreślają, że czarny napar może... przedłużyć życie!

Share
Wiemy, ile filiżanek kawy dziennie zapewni ci długowieczność!
Źródło: Fotolia
d16f5gz

Kawa może zapobiec przedwczesnej śmierci - twierdzą naukowcy. Grupa badaczy ze szpitala w Navarra w Hiszpanii, obserwowała niemal 20 tys. pacjentów na przestrzeni 10 lat. Z ich eksperymentu wynika, że kawa ma bezpośredni wpływ na wystąpienie ryzyka przedwczesnego zgonu. Okazało się bowiem, że picie ok. czterech filiżanek czarnej kawy dziennie zmniejsza ryzyko śmierci w młodym wieku o niemal 75 proc. W ciągu 10 lat trwania badania zmarł 1 na 60 pacjentów. Nie były to jednak osoby regularnie pijące kawę. Czym jest to tłumaczone?

Naukowcy przekonują, że to kwestia zawartych w świeżo parzonej kawie antyoksydantów. Związki te spowalniają działanie wolnych rodników i opóźniają proces starzenia się tkanek. Dr Adela Navarro prowadząca badanie w rozmowie z mediami mówi: - Zalecam pić jak najwięcej kawy! To jest świetne dla organizmu. Optymalne jest picie około czterech filiżanek dziennie.

d16f5gz

Oczywiście najzdrowsza jest kawa czarna, bez mleka i bez cukru. Dobrze też, żeby była świeżo zmielona i parzona z dobrej mieszanki ziaren.

Zobacz też: Wady i zalety kawy

d16f5gz

Podziel się opinią

Share
d16f5gz
d16f5gz