Wiemy, jak uratować więdnące tulipany. Prosty trik

Wiemy, jak uratować więdnące tulipany. Prosty trik

Wiemy, jak uratować więdnące tulipany. Prosty trik
Źródło zdjęć: © 123RF.COM
Katarzyna Gileta
29.03.2018 21:01

Przyniosłaś do domu tulipany, a one od razu zaczynają więdnąć? Mamy na to sprawdzony sposób. Wykorzystaj te sztuczki, a przez wiele dni będziesz mogła cieszyć się pięknym i świeżym bukietem.

Tulipany nieodłącznie kojarzą się z wiosną. Jeśli planujesz postawić na wielkanocny stół bukiet, sprawdź, jak przedłużyć świeżość tych kwiatów. Po przyniesieniu do domu często zaczynają opadać, a ich łodyżki wydłużają się i uginają pod ciężarem pąków.

Jest jednak ekspresowy sposób, by uratować bukiet. Wystarczy, że skrócisz końcówki o 2 cm i wymienisz wodę w wazonie na świeżą. Dodaj do niej także łyżeczkę cukru. Zostaw kwiaty na noc. Po takiej kuracji nabiorą sił i rano powinny być odżywione. Jeśli jednak ten trik nie zadziała, powtórz go. Po 2-3 dniach z pewnością odżyją i znów będą zachwycać swoim wyglądem.

A co jeśli opadają jedynie główki tulipanów? Na to również mamy sprawdzoną radę. Ostrym nożykiem natnij delikatnie łodyżki wzdłuż tuż pod kwiatem. Nacięcie powinno być niewielkie i niezbyt głębokie. Dzięki tej sztuczce tulipany nie wygną się i będą stały sztywno, aż do uschnięcia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl