ModaWisiorek na długim łańcuszku - idealny do głębokich dekoltów

Wisiorek na długim łańcuszku - idealny do głębokich dekoltów

Wisiorek na długim łańcuszku - idealny do głębokich dekoltów
Źródło zdjęć: © iStock.com | iStock

23.10.2017 14:11, aktual.: 24.10.2017 15:53

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Seksownie i kusząco – tak prezentuje się zawieszka na długim łańcuszku idealna dla kobiecych dekoltów. Bywa, że sam wisiorek nie jest najistotniejszy, bo kształt może być dowolny. Taka ozdoba niezawodnie przyciąga spojrzenia. Mamy kilka wskazówek i propozycji, jak wybrać i nosić wisiorki na długich łańcuszkach.

Wisiorek na długim łańcuszku – do dekoltu czy swetra?

Łańcuszki to jedna z najchętniej wybieranych kobiecych ozdób. Chętnie ozdabiamy je różnymi zawieszkami i wisiorkami. Jednym ze sprawdzonych sposobów na podkreślenie dekoltu i piersi jest długi łańcuszek z wisiorkiem.

Długie naszyjniki – stylowo na jesień

Drugim ze sposobów noszenia długich wisiorków z zawieszką jest łączenie ich z golfem lub sukienką z golfem. Wisiorki na długim łańcuszku świetnie też urozmaicają swetrowe sukienki. Ciepłe, matowe tkaniny z widocznym włosem wyglądają lepiej, jeśli na ich powierzchni połyskuje delikatny akcent, na przykład w postaci minimalistycznej biżuterii.

Długi łańcuszek – jaki splot?

Bywa, że mamy do dyspozycji kilka zawieszek, które nosimy do uniwersalnego łańcuszka. Dobrze, jeśli ten jest trwały i mocny. Jednym z najczęściej wybieranych i najbardziej uniwersalnych łańcuszków do zawieszek jest żmijka, zwana inaczej linką jubilerską. W przeciwieństwie do większości splotów składa się nie z poszczególnych ogniw, a modułów. Moduły w łańcuszku typu żmijka są połączone w ten sposób, że nawet w dużym zagięciu nie powstają przerwy między modułami. Im bardziej zwarty splot ogniw czy modułów łańcuszka, tym jest trwalszy. Z większej odległości przypomina zwartą, prostą linkę. Z tego powodu splot typu żmijka jest chętniej wybierany do wisiorków.

Łańcuszek do zawieszki – jaka długość?

Najlepszą długość dobieramy indywidualnie - na ogół wynosi ona 50-75 cm. Skąd aż taka różnica? Wynika to z indywidualnych cech takich jak wzrost i budowa ciała, zależy też od efektu, jakiego oczekujemy. Z pewnością wisiorek, który znajduje się w okolicy pępka wyglądałby dziwnie. Optymalne miejsce to okolice piersi, tuż nad nimi lub tuż pod nimi.

Długie naszyjniki – czego należy unikać?

Długość jest ważna głównie dlatego, że czasem miejsce, w którym dokładnie będzie się znajdować zawieszka, pokrywa się z krawędzią dekoltu. Zarówno w przypadku krótkich naszyjników i płytkich dekoltów, jak i długich wisiorków istnieje możliwość, że wisiorek będzie się zawijał pod krawędź bluzki. Jeśli już wybieramy długi łańcuszek, to taki, aby wisiał nad krawędzią dekoltu albo poniżej jego linii.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także