Wlej tylko odrobinę. Patent sprzątaczki robi furorę

Wlej tylko odrobinę. Patent sprzątaczki robi furorę

Jak dobrze umyć toaletę?
Jak dobrze umyć toaletę?
Źródło zdjęć: © Adobe Stock
23.05.2023 14:41, aktualizacja: 23.05.2023 15:05

Czyszczenie toalety to jedna z tych czynności, którą ciężko określić mianem przyjemnej. Mimo regularnego mycia na muszli toaletowej osadzają się zanieczyszczenia. Problem ten nie leży w nieodpowiednim czyszczeniu, a w... brudnej spłuczce toaletowej.

Czyszczenie toalety w większości przypadków wygląda tak samo — czyścimy wewnętrzną i zewnętrzną część muszli, a także deskę. Zapominamy jednak o ważnym elemencie, który - nieczyszczony - zaczyna zanieczyszczać muszlę toaletową. Tym elementem jest wnętrze spłuczki toaletowej, w której gromadzi się twarda woda. Wyjaśniamy, jak wyczyścić spłuczkę toaletową.

Jak najszybciej wyczyścić toaletę?

Chociaż czyszczenie toalety nie należy do najprzyjemniejszych zajęć, trzeba przyznać, że tę czynność można wykonać naprawdę szybko. W tym celu warto mieć pod ręką papier i środek do czyszczenia łazienki w sprayu. Nada się zarówno ten kupny, jak i domowy. Warto wybrać taki, który posiada właściwości dezynfekujące. Nawet na najczystszych toaletach codziennie gromadzą się miliony bakterii, z czego część jest naprawdę groźna dla zdrowia. Dlatego też powinno czyścić się ją możliwie jak najczęściej.

Toaletę wystarczy spryskać sprayem z każdej strony i rozprowadzić go za pomocą suchego papieru. Z kolei wnętrze toalety najlepiej jest zalać płynem do toalet i pozostawić go tak na co najmniej 15 minut. Tyle wystarczy, żeby toaleta lśniła czystością.

Wyczyść spłuczkę toaletową. W ten sposób pozbędziesz się zanieczyszczeń z toalety

Zdarza się, że pomimo regularnego czyszczenia toalety, na tylnej ściance muszli pojawiają się brzydkie zacieki. Wiele osób zastanawia się, skąd się one biorą. Jest to sprawka zanieczyszczonej spłuczki toaletowej. To właśnie wspomniane zanieczyszczenia osadzają się na muszli toaletowej, tworząc brzydkie plamy. Na szczęście, ten problem można rozwiązać.

Lisa Jacobs specjalizuje się w sprzątaniu i organizacji przestrzeni. Na swoim Tik Toku opublikowała filmik, na którym pokazuje, jak powinno czyścić się wnętrze spłuczki. Wystarczy dokładnie wyczyścić wnętrze zbiornika za pomocą niewielkiej szczotki z dodatkiem sody oczyszczonej. Po dokładnym umyciu powinno wlać się do zbiornika niewielką ilość chloru, np. wybielacza. Ten zabieg warto powtarzać przynajmniej raz na miesiąc, a najlepiej raz na tydzień. Dzięki niemu pożegnasz się z zaciekami na toalecie.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta