Blisko ludziWłodzimierz Matuszak ostro krytykuje rządzących. Odniósł się do ostatnich wydarzeń

Włodzimierz Matuszak ostro krytykuje rządzących. Odniósł się do ostatnich wydarzeń

Włodzimierz Matuszak
Włodzimierz Matuszak
Źródło zdjęć: © ONS
02.09.2020 18:37

Włodzimierz Matuszak, aktor znany szerszej publiczności z roli księdza Antoniego Wójtowicza, którą przez lata odgrywał w serialu "Plebania", ostro skrytykował ekipę rządzącą. Jego post wywołał burzę.

Włodzimierz Matuszak po raz kolejny postanowił na swoim profilu na Facebooku podjąć temat polityki. Aktor za pośrednictwem mediów społecznościowych podzielił się swoją opinią na temat ostatnich działań ekipy rządzącej. Padły mocne słowa.

Włodzimierz Matuszak krytykuje rząd

To już kolejny raz, kiedy Włodzimierz Matuszak ocenia działania rządzących. Aktor wcześniej skrytykował Andrzeja Dudę za nieprzychylne wypowiedzi o osobach LGBT+, a także wyrażał swój sprzeciw do organizacji wyborów w maju tego roku. Tym razem podjął temat ostatnich, głośnych wydarzeń.

"Pandemia przysłużyła się rządzącym" – stwierdził już na samym początku aktor. "Upadająca gospodarka, rosnące bezrobocie, coraz wyższa inflacja, niewydolna służba zdrowia, rosnąca dziura budżetowa, podwyżki cen towarów i usług to wina koronawirusa" – ocenił ironicznie i podjął temat ostatnich wydarzeń.

"Jednakże, czym wytłumaczyć kuriozalne wypowiedzi członków rządzącej partii i jej państwowych urzędników. Rzecznik praw dziecka publicznie oświadcza, że edukatorzy seksualni z Poznania rozdają dzieciom tabletki na zmianę płci. Piramida kretynizmu!" – zagrzmiał oburzony odtwórca roli proboszcza w serialu "Plebania". "Inny wybitny polityk prawicowej partii nie widzi ludzi, tylko ideologię, kurator oświaty dokonuje odkrycia, że ci nieludzie są gorsi od koronawirusa. Przykładów jest znacznie więcej, ale nie będę ich przytaczał" – stwierdził Matuszak.

Na koniec aktor doprawił swoją wypowiedź odrobiną czarnego humoru. "Do tej pory myślałem, że ten wstrętny wirus atakuje nasze organizmy, ale nie demoluje szarych komórek. I chyba znowu się pomyliłem" – skwitował.

Pod postem pojawiło się wiele komentarzy internautów, którzy zgadzają się z opinią Matuszaka. "Brawo, panie Włodku. Dziękuję za ten tekst", "mądrego to i przyjemnie posłuchać", "jak zwykle celnie" – piszą fani aktora.

Źródło artykułu:WP Kobieta