GwiazdyWłodzimierz Matuszak z "Plebanii" komentuje działania ojca Rydzyka. "Nie stawiajcie pomników, budujcie szpitale"

Włodzimierz Matuszak z "Plebanii" komentuje działania ojca Rydzyka. "Nie stawiajcie pomników, budujcie szpitale"

Włodzimierz Matuszak z "Plebanii" komentuje działania ojca Rydzyka. "Nie stawiajcie pomników, budujcie szpitale"
Źródło zdjęć: © ONS.pl | Daniel Wysocki
Agata Porażka
28.08.2019 11:32

Włodzimierz Matuszak, aktor znany głównie ze swojej roli w serialu "Plebania" opublikował na swoim profilu wpis, w którym nawołuje do przekazywania pieniędzy na ratowanie życia ludzi zamiast wysyłania ich ojcu Rydzykowi. "Pomniki możecie sobie stawiać, kiedy na nie zasłużycie" - pisze aktor.

Włodzimierz Matuszak o ratowaniu ludzi

Włodzimierz Matuszak opublikował na swoim profilu na Facebook'u emocjonalny post o przekazywaniu pieniędzy na ratowanie ludzi zamiast na budowę pomników.

"Nie stawiajcie pomników, budujcie szpitale" - pisze Matuszak."W mediach społecznościowych zbiórki pieniędzy dla ratowania życia ludzi pozbawionych opieki państwa. Tymczasem do Torunia płyną miliony. Nie czekajmy na milion elektrycznych samochodów, nowy polski prom, centralny port lotniczy w Baranowie i wiele innych banialuków wygłaszanych przez Mateusza Morawieckiego. Ratujmy życie ludzi, rodaków, chorych, pozbawionych nadziei, liczących tylko na pomoc współobywateli. Ile istnień ludzkich można uratować za setki milionów wysyłanych do Tadeusza Rydzyka? Pomniki możecie sobie stawiać kiedy na nie zasłużycie. Ale priorytetem jest człowiek".

Włodzimierz Matuszak z "Plebanii"

Włodzimierz Matuszak najbardziej znany jest z serialu "Plebania", w którym przez 12 lat wcielał się w rolę proboszcza Antoniego Wójtowicza. Tam też poznał swoją obecną partnerkę, Karolinę Nolbrzak. Matuszak grał również w takich produkcjach, jak "M jak Miłość", "Pitbull", "Barwy szczęścia", czy "Na dobre i na złe".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta