Włóż drewniane łyżki do wrzątku. Mało kto zna ten trik
Czyszczenie drewnianych łyżek to czynność, której najczęściej nie poświęcamy zbyt wiele uwagi. Istnieje jednak pewna prosta sztuczka, dzięki której pozbędziemy się wszystkich nagromadzonych na sztućcach bakterii.
12.01.2023 | aktual.: 30.01.2024 13:22
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
Jak wyczyścić drewniane łyżki? Nicole Jaques, popularna w sieci instagramerka, która dzieli się poradami dotyczącymi sprzątania, opublikowała nagranie, które podbiło internet i stało się prawdziwym hitem. Na zamieszczonym filmiku kobieta pokazuje, jak dba o swoje drewniane przyrządy kuchenne. Okazało się, że Nicole raz w miesiącu je wygotowuje.
Wygotuj drewniane łyżki. To prosty trik
"Nawet jeśli myjesz je ręcznie lub wkładasz do zmywarki, wymagają one głębokiego namoczenia" - napisała w dołączonym do nagrania wpisie. Podkreśliła jednak również, że drewniane łyżki nie nadają się do codziennego mycia w zmywarce.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Według porad instagramerki drewniane łyżki należy wystarczy moczyć we wrzącej wodzie przez około 20 minut. Dzięki temu uwolnią się oleje i płyny, które zostały wchłonięte przez drewno. Następnie łyżki trzeba wysuszyć na powietrzu, a następnie ponownie nałożyć olej mineralny dopuszczony do kontaktu z żywnością. To sprawi, że drewno będzie ponownie nawodnione i posłuży przez wiele lat.
Instagramerka poleciła też inny trik na dokładne wyczyszczenie łyżek. Trzeba zdezynfekować je wodą utlenioną i wymoczyć je przez piętnaście minut. Następnie dokładnie wypłukać i wysuszyć przed ponownym użyciem.
Internauci byli zaskoczeni poradą. Pojawiło się też ważne pytanie
Post spotkał się z dużym zainteresowaniem obserwatorów. Jedna z użytkowniczek spytała, dlaczego Nicole używa drewnianych przyrządów kuchennych, skoro wie, że drewno zawiera bakterie. "To ważne pytanie. Drewniane łyżki nie porysują twoich żeliwnych patelni i garnków ze stali nierdzewnej. Poradzą sobie z ciepłem. Mają również właściwości antybakteryjne, które pomagają wychwytywać i eliminować zarazki i bakterie, dzięki czemu są bezpieczniejsze w użyciu i bardziej higieniczne. Trzeba je tylko od czasu do czasu wyszorować. Są też lepsze też dla środowiska" - wytłumaczyła.
"Drewno ma naturalne właściwości antybakteryjne, jest 1000 razy lepsze niż plastik" - podkreśliła inna internautka. "Zdecydowanie zamierzam to zrobić! Wiedziałam, żeby nie wkładać ich do zmywarki (czy ktoś mógłby przekonać mojego męża?), ale to świetna wskazówka! Dzięki Nicole!" - czytamy.
Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl