Trwa ładowanie...

Wnuk Kory w pierwszym wywiadzie. Wspomniał swoją babcię

Kora, a właściwie Olga Sipowicz, była jedną z największych polskich artystek. Przez wiele lat współtworzyła scenę muzyczną w naszym kraju. Teraz pałeczkę po niej może przejąć jej wnuk, który w pierwszym udzielonym wywiadzie przyznał, że tak jak babcia, lubi śpiewać.
Share
Piosenki Kory przeszły do historii polskiej muzyki
Piosenki Kory przeszły do historii polskiej muzykiŹródło: ONS.pl, Fot: Paweł Kibitlewski
del5k5e

Wnuk Kory

Ośmioletni Leon, syn Szymona Sipowicza i jego żony, dziennikarki Kasi Zielonki, udzielił krótkiego wywiadu portalowi Jastrząb Post. Przyznał w nim, że tak jak Kora, również lubi muzykę. Został także zapytany przez dziennikarkę, jaką babcią była Olga Sipowicz.

- Była malarką i piosenkarką. Bardzo uzdolnioną - odpowiedział ośmiolatek. - Ja też lubię śpiewać - dodał.

del5k5e

Olga Sipowicz, czyli Kora

Olga Ostrowska, szczerzej znana jako Kora, przyszła na świat 8 czerwca 1951 roku w Krakowie. Była najmłodsza z piątki rodzeństwa, a jej rodzice byli urzędnikami. Kulturą hipisowską interesowała się już w czasach szkolnych, a w młodości była także dziewczyną znanego krakowskiego hipisa Ryszarda "Psa" Terleckiego. W połowie lat 70. związała się z Markiem Jackowskim, założycielem Maanamu. W 2014 r. publicznie przyznała, że jest chora na raka. Wtedy też wyszła za Kamila Sipowicza, wieloletniego partnera życiowego.

Piosenki Kory przeszły do historii polskiej muzyki. To ona była autorką takich przebojów jak " Kocham cię, kochanie moje", " Cykady na Cykladach", "Boskie Buenos" czy "Szare Miraże". Ostatnią płytę wydała w 2012 roku.

del5k5e

Zmarła 28 lipca 2018 roku w wieku 67 lat.

Zobacz też: Wesela i komunie. Projektantka o modowych wpadkach Polek

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

del5k5e

Podziel się opinią

Share
del5k5e
del5k5e