Trwa ładowanie...

Wnuk Wałęsy znowu w sądzie. Kolejne oskarżenia

Lech Wałęsa nie jest jedyną osobą w swojej rodzinie, która przykuwa uwagę mediów. Wnuk byłego prezydenta Dominik W., po raz kolejny przekroczył granicę. Wcześniej był oskarżony m.in, o napaść i pobicie. Teraz do listy jego zarzutów dojdzie jazda pod wpływem alkoholu.

Wnuk Wałęsy znowu w sądzie. Kolejne oskarżeniaŹródło: PAP/EPA
d1tn0qu

Mogłoby się wydawać, że im głośniej wypowiada się starszy Wałęsa, na tym więcej pozwala sobie młodszy. W tym roku został zatrzymany ponownie, a lista jego wykroczeń jest długa. Pierwszy raz o przestępstwach Dominika W. usłyszeliśmy jeszcze w 2015 roku, kiedy został oskarżony o pobicie z kolegami niewinnej dziewczyny. Niedługo później miał zranić nożem Adelinę S., z którą był wówczas w związku.

Kolejne zatrzymanie zadziało się w lutym tego roku. Według przechodniów jeździł od krawężnika do krawężnika po gdańskiej ulicy, a wszyscy, którzy mieli nieszczęście znaleźć się na jego drodze, uciekali w popłochu. Trzy samochody zostały wtedy uszkodzone, ale na szczęście nikt nie zginął.

East News
Źródło: East News

Według zeznań świadków, Dominik W. był wtedy pod wpływem alkoholu. Co więcej, podobno miał krzyczeć, że jest nietykalny, bo jest wnukiem Lecha Wałęsy. Cóż, nie zapewniło mu to immunitetu, gdyż wczoraj 21-latek usłyszał 5 zarzutów w gdańskim sądzie. Przyznał się do większości, z wyjątkiem znieważenia i ataku na policjantkę.

d1tn0qu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1tn0qu