Wspiera Hamas w walce z Izraelem. Seria skandalicznych wpisów

Wspiera Hamas w walce z Izraelem. Seria skandalicznych wpisów

Mia Khalifa opowiedziała się po stronie Palestyny
Mia Khalifa opowiedziała się po stronie Palestyny
Źródło zdjęć: © Instagram.com, miakhalifa
11.10.2023 09:17, aktualizacja: 11.10.2023 09:35

Mia Khafila, fotomodelka od lat współpracująca z magazynem "Playboy", właśnie straciła możliwość pojawiania się na jego łamach. Wszystko przez wpisy, które opublikowała w mediach społecznościowych. Poparła w nich atak na Izrael, a Palestyńczyków nazwała "wojownikami o wolność".

W sobotę 7 października Izrael został zaatakowany przez Hamas – polityczno-militarną organizację palestyńską, oficjalnie uznawaną za terrorystyczną. Na kraj spadło kilka tysięcy rakiet, co było działaniem bezprecedensowym w historii konfliktu między Izraelem a Palestyną. Od kilku dni bojownicy Hamasu wdzierają się do izraelskich miejscowości. Zabijają, porywają i gwałcą.

Mia Khalifa opowiedziała się po stronie Palestyny

W momencie rozpoczęcia wojny głos w jej sprawie zabrała popularna fotomodelka libańskiego pochodzenia Mia Khalifa.

"Czy ktoś może powiedzieć bojownikom o wolność w Palestynie, żeby odwrócili telefony i filmowali poziomo? Jeśli potrafisz spojrzeć na sytuację i nie stanąć po stronie Palestyńczyków, to jesteś po złej stronie apartheidu i historia pokaże to z czasem" – napisała kobieta na X (dawniej Twitter), czym wywołała niemałe poruszenie.

"Chcę tylko wyjaśnić, że to oświadczenie w żaden sposób nie zachęca do szerzenia przemocy. Powiedziałam 'bojownicy o wolność', ponieważ tym właśnie są obywatele Palestyny. Walczą o wolność każdego dnia" – dodała potem, próbując wytłumaczyć swoje intencje.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

"Playboy" zrywa współpracę z fotomodelką

Wpisy Mii Khalify opublikowane w mediach społecznościowych nie przeszyły bez echa. Fotomodelka zaczęła tracić kontrakty. Odciął się od niej m.in. "Playboy", na którego łamach Khalifa pojawiała się przez lata. Osoby zarządzające magazynem 10 października wystosowały maila o jednoznacznym komunikacie.

"Piszemy dzisiaj, aby poinformować was o naszej decyzji o zakończeniu współpracy Playboya z Mią Khalifą, w tym o usunięciu jej kanału na naszej platformie twórców. Mia poczyniła obrzydliwe i karygodne uwagi, wychwalając ataki Hamasu na Izrael i morderstwa niewinnych mężczyzn, kobiet i dzieci. W Playboyu zachęcamy do wolności słowa i konstruktywnej debaty, ale mamy politykę zerowej tolerancji dla mowy nienawiści. Oczekujemy, że Mia zrozumie, że jej słowa i czyny mają konsekwencje" – czytamy.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Źródło artykułu:WP Kobieta