ycipk-28y21r

Wszystkie oznaki, które zdradzają, że musisz pić więcej wody

O konsekwencjach picia zbyt małej ilości wody mówi się wiele. Ale czy kiedykolwiek zastanawialiście się, po czym można poznać, że nasz organizm jest odwodniony?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wszystkie oznaki, które zdradzają, że musisz pić więcej wody
Wszystkie oznaki, które zdradzają, że musisz pić więcej wody (123RF)
ycipk-28y21r

Gdy jesteście spragnieni, już jesteście odwodnieni. Ciało dosłownie mówi wam, że potrzebuje więcej wody. Pragnienie wraz z niezwykle intensywnym żółtym moczem są dwoma najważniejszymi wskaźnikami, które podpowiadają, że potrzebujecie zwiększenia dawki płynów. Jest jednak kilka nie tak wyraźnych oznak odwodnienia, które mogą zostać przez was zignorowane. Na przykład, jeśli macie mało energii i czujecie się ospali, może to być spowodowane - dokładnie tak - odwodnieniem.

I chociaż jest to bardzo łatwe do naprawienia, bo wystarczy pić więcej, konsekwencje długotrwałego odwodnienia mogą w rzeczywistości zagrażać życiu. Ciężkie działania niepożądane mogą obejmować nawet obrzęk mózgu i niewydolność nerek. Inne oznaki, na które należy zwrócić uwagę, przygotowane przez klinikę współpracującą z PopSugar.com, to między innymi ekstremalne pragnienie, nudności, zawroty głowy, biegunka, wymioty, zmęczenie, zmniejszona albo zwiększona częstotliwość oddawania moczu, gorączka, nadmierne pocenie.

A jeśli wystąpi którykolwiek z poniższych objawów, czas skontaktować się z lekarzem:

ycipk-28y21r

Biegunka trwająca przez 24 godziny lub dłużej, czarny lub krwawy stolec, trudności w utrzymaniu moczu, dezorientacja.

W każdym przypadku, gdy częściej oddajecie mocz, więcej się pocicie, cierpicie na biegunkę lub wymioty, upewnijcie się, że uzupełniacie swoje ciało większą ilością płynów, aby nadrobić straty. W przeciwnym razie utkniecie w błędnym kole.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Kobieta
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-28y21r

ycipk-28y21r
ycipk-28y21r