ModaWszystko o damskich rajstopach: rodzaje, grubość, rozmiary

Wszystko o damskich rajstopach: rodzaje, grubość, rozmiary

Wszystko o damskich rajstopach: rodzaje, grubość, rozmiary
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
18.09.2019 16:03

Rajstopy to wyjątkowo kobiecy element damskich stylizacji, który dodaje im charakteru i tzw. pazura. Wyroby pończosznicze dostępne są w przeróżnych wariantach, od klasycznych i eleganckich, po kolorowe i wzorzyste. Damskie rajstopy mogą pełnić jedynie funkcję ozdobną, ale również zapewniać ciepło w chłodne dni czy modelować pośladki, ukrywać odstający brzuszek, a nawet przeciwdziałać żylakom i cellulitowi.

Grubość damskich rajstop. Czym jest DEN?

Głównym zadaniem rajstop jest, oprócz ochrony przed zimnem, poprawa wyglądu nóg. Już najcieńsze modele rewelacyjnie maskują różnego rodzaju skazy na skórze, jak: przebarwienia, cellulit, blizny, a jednocześnie powodują, że nogi wyglądają na bardziej smukłe. Każdy model rajstop ma na opakowaniu oznaczenie DEN, które określa gę¬stość splo-tu włó¬kien, czyli ich grubość i poziom ciepła, jaki dają skórze. Najczęściej wybierane grubości damskich rajstop, dostępnych w sklepie internetowym Allani, to:

• 6-8 DEN to rajstopy bardzo cienkie, a w cielistym odcieniu prawie niewidoczne dla oka. Rewelacyjnie sprawdzają się latem, np. na stanowisku pracy, na którym nie wypada przychodzić z gołymi nogami, jak: dyrektorka, recepcjonistka w eleganckim hotelu, urzędniczka w banku. Cienkie rajstopy można zakładać zarówno do lekkich i zwiewnych kreacji, jak i gustownego biurowego kostiumu w stylu smart casual.
• 15-40 DEN to średniej grubości rajstopy, o średnim poziomie krycia, które świetnie sprawdzą się zarówno jako element biurowej stylizacji, jak i do chodzenia na co dzień, w szczególności w chłodniejsze jesienno-wiosenne dni.
• 60-100 DEN to najgrubsze rajstopy, które charakteryzują się mocnym kryciem oraz dają dużo ciepła. Wyroby pończosznicze o wysokiej grubości można swobodnie nosić zimą do spódnic, sukienek i tunik, w szczególności modele wypełnione dodatkowo warstwą miękkiego pluszu.

Rodzaje kobiecych rajstop

Rynek bieliźniany, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientek, oferuje kobietom przeróżne rodzaje rajstop, od klasycznych, jednolitych i eleganckich w odcieniu czerni, beżu czy granatu, po bardziej fantazyjne, wzorzyste i w intensywne i oryginalne kolory. Dodatkowo panie mogą skorzystać ze specjalnych linii rajstop do zadań specjalnych, np.: modelujące, które wysmuklają nogi, podnoszą pośladki oraz ukrywają odstający brzuszek. Co więcej, w ofercie sklepów z bielizną znajdują się również modele skutecznie ukrywające żylaki na łydkach oraz przeciwdziałające ich rozwojowi, a także pomagające walczyć z nieestetyczną pomarańczową skórką. Z kolei panie w ciąży mogą skorzystać ze specjalnej linii rajstop ciążowych podtrzymujących, które są przystosowane do potrzeb ciężarnych oraz nie powodują ucisku na brzuchu.

Rozmiary rajstop

Najpopularniejszą rozmiarówką damskich rajstop jest ich podział na 6 grup, które określa się na podstawie wzrostu, obwodu bioder oraz wagi. Należą do ich:
• rajstopy w rozmiarze 1 (XS) – wzrost do 162 cm, obwód bioder do 100 cm, waga do 60 kg,
• rajstopy w rozmiarze 2 (S) – wzrost do 164 cm, obwód bioder do 108 cm, waga do 70 kg,
• rajstopy w rozmiarze 3 (M) – wzrost do 170 cm, obwód bioder do 120 cm, waga do 85 kg,
• rajstopy w rozmiarze 4 (L) – wzrost do 176 cm, obwód bioder do 124 cm, waga do 90 kg,
• rajstopy w rozmiarze 5 (XL) – wzrost do 180 cm, obwód bioder do 132 cm, waga do 100 kg,
• rajstopy w rozmiarze 6 (XXL) – wzrost do 184 cm, obwód bioder do 150 cm, waga do 120 kg.

Źródło artykułu:Materiał Partnera