UrodaWybierz cienie na jesień

Wybierz cienie na jesień

Wybierz cienie na jesień
Źródło zdjęć: © Thinkstockphotos
18.10.2011 23:40, aktualizacja: 20.10.2011 11:10

Dzięki cieniom do oczu można modelować i korygować kształt oka, a także podkreślać kolor jego tęczówki. Istnieje mnóstwo sposobów malowania oczu cieniami, zarówno jeśli chodzi o wybór koloru, faktury, konsystencji, a także techniki. Jak się odnaleźć w ogromie produktów do cieniowania powieki? Jaki rodzaj cieni wybrać dla siebie? Jak wykonać makijaż oka, z jakich akcesoriów skorzystać?

Dzięki cieniom do oczu można modelować i korygować kształt oka, a także podkreślać kolor jego tęczówki. Istnieje mnóstwo sposobów malowania oczu cieniami, zarówno jeśli chodzi o wybór koloru, faktury, konsystencji, a także techniki. Jak się odnaleźć w ogromie produktów do cieniowania powieki? Jaki rodzaj cieni wybrać dla siebie? Jak wykonać makijaż oka, z jakich akcesoriów skorzystać?

Rodzaje cieni
Cienie perłowe.Skład cieni perłowych wzbogacony jest perłowymi pigmentami odbijającymi i rozpraszającymi promienie światła. Cząsteczki te, oprócz zapewnienia charakterystycznego połysku, wpływają na konsystencję cieni, która jest bardziej tłusta i mniej jednorodna niż w przypadku cieni matowych.
v Cienie perłowe różnią się między sobą zawartością perłowych pigmentów:
● Cienie satynowe posiadają w swym składzie najmniej perłowych pigmentów. Za ich pomocą można uzyskać subtelny połysk. Są bardzo uniwersalne w użyciu.
● Klasyczne cienie perłowe zawierają dużą ilość perłowych pigmentów, co sprawia, że zapewniają intensywny połysk.
● Cienie metaliczne w swej formule mają bardzo dużo perłowych pigmentów. Uzyskany połysk jest metaliczny i wyjątkowo świetlisty.
● Cienie perłowe z dodatkiem brokatu oprócz perłowych pigmentów zawierają brokatowe drobinki, które w zależności od stopnia rozdrobnienia brokatu, wysyłają subtelne lub wyraźne refleksy.

Cienie matowe. Charakteryzują się aksamitną i jednorodną konsystencją. Za ich pomocą można uzyskać większą intensywność i czystość koloru. Aplikacja cieni matowych wymaga jednak dużej precyzji, trudniej jest uzyskać płynne przejścia pomiędzy kolorami ponieważ są bardziej widoczne. Utrudnieniem jest również to, że tego rodzaju kosmetyki mogą wykazywać gorszą przyczepność spowodowaną suchą konsystencją. Makijaż wykonywany matowymi kosmetykami ma jednak bardzo ważną zaletę – wygląda na bardziej dopracowany i wyrazisty, a także lepiej koryguje kształt oka. Cienie matowe mogą zawierać brokat, dzięki czemu stają się bardziej efektowne.

POLECAMY:

Konsystencja cieni

Cienie o konsystencji płynnej nie mają właściwości kryjących. Nie nadają się do modelowania i korygowania kształtu oka, mogą jedynie podkreślać kolor tęczówki. Najlepiej jest aplikować je od razu na skórę za pomocą opuszków palców, aplikatora lub pędzelka.

● Cienie żelowe tworzone na bazie wody – dają efekt intensywny i wyrazisty
● Cienie w płynie powstałe na bazie wody i składników olejowych – ich wadą jest to, że szybko zasychają, w związku z czym wymagają sprawnej aplikacji, efekt makijażu jest bardzo delikatny.
● Błyszczyki do oczu tworzone na bazie składników olejowych – kosmetyki te najlepiej sprawdzają się w przypadku odważnych makijaży, ponieważ dają wilgotny efekt, należy wziąć pod uwagę, że błyszczyki do oczu są nietrwałe.

Cienie tłuste o konsystencji stałej – tworzone są na bazie tłuszczowej lub na lotnych silikonach. Nie można nimi wykonać dokładnego makijażu oka, ich rozcieranie jest bardzo utrudnione. Możliwe jest za to osiągnięcie bardzo ciekawych makijaży graficznych. Można je nakładać opuszkami palców, pędzelkiem lub aplikatorem na odtłuszczoną skórę. Aplikacja na podkład jest również możliwa, należy się jednak liczyć z tym, że po krótkim czasie cienie będą się gromadzić w załamaniach powiek.

● Cienie w kremie - ze względu na konsystencję łatwo się rozprowadzają, niestety są nietrwałe i dość szybko gromadzą się w załamaniu powieki.
● Cienie w kompakcie – znacznie trwalsze, gwarantują lepsze pokrycie niż cienie w kremie.

Cienie suche o konsystencji stałej – zawierają niewielką ilość substancji tłuszczowych. Dzięki nim można wykonać precyzyjny rysunek oka i uzyskać miękkie przejścia pomiędzy poszczególnymi kolorami.

● Cienie w kamieniu – wśród tych cieni wyróżniamy cienie prasowane, najbardziej popularny i uniwersalny rodzaj cieni, dzięki którym można wykona trwały i bardzo dopracowany makijaż, oraz cienie wypiekane, mające twardszą konsystencję, dzięki której kosmetyk jest bardzo wydajny i trwały. Tego rodzaju cienie równomiernie się rozprowadzają i nie gromadzą się w załamaniu powieki.
● Cienie sypkie – bardzo dobrze przylegają do skóry tworząc równomierny i trwały makijaż. Cienie te nakłada się na powiekę pokrytą uprzednio podkładem i pudrem.

POLECAMY:

Kolorystyka, czyli co jest modne tej jesieni?

Jak widać mamy na jesień do wypróbowania kilka nowych barw: butelkowa zieleń, granat, khaki, wszystkie wymieszane z szarością stworzą nową wersję eleganckiego smoky eyes. Klasyczne beże, brązy, fiolety, grafity, szarości, brzoskwinia, mieszanina cieni szarego, różowego, pomarańczowego również będą trendy w tym sezonie. Można postawić na biel, srebro, kolory cieliste połączone z głębokim granatem. Modne będą zarówno matowe cienie, doskonałe na dzień, jak i ich metaliczne wersje – typowo wieczorowe.

Dość spokojna kolorystyka na powiekach będzie doskonałym towarzystwem dla intensywnych barw w jesiennej odzieży. Brzoskwiniowy odcień policzków powinien ucieszyć panie o ciepłym typie kolorystycznym. Twarz ma być jasna, naturalna, alabastrowa. Klasyczna i obecna już od kilku sezonów czerwona pomadka doda smaczku naszym jesiennym stylizacjom.

Jak to zrobić?

Najlepiej posługiwać się kilkoma pędzelkami z naturalnym włosiem. Iim bardziej precyzyjny ślad cienia chcemy zostawić, tym węższy pędzelek będzie nam potrzebny. Za pomocą pędzelka i cienia można wykonać nawet kreskę i jest to prostsze niż rysunek eyelinerem. Można nałożyć jeden, ciemny kolor na okolice zewnętrznych kącików oka, następnie dodać jaśniejszy na resztę powieki. Kolejnym, miękkim pędzlem rozcieramy granice pomiędzy jednym kolorem a drugim oraz granice miedzy fragmentem powieki umalowanej a fragmentem niepomalowanym. Kolory powinny łagodnie i płynnie przechodzić jeden w drugi oraz zanikać, makijaż oka musi być dokładnie roztarty.

Można zrobić odwrotnie – najpierw nałożyć jasny, bazowy cień na całość powieki, a potem dodać cień konturujący i zaaplikować go w zewnętrzne kąciki i okolice. Można pobawić się kolorami i mieszać różne barwy, używamy minimum dwóch dość mocno kontrastujących (jasny i ciemny) cieni. Nie zapominajmy o makijażu dolnej powieki. To pięknie powiększa oko, pozwala na skorygowanie jego kształtu. Oczywiście dolnej powieki nie musimy potraktować tym samym zestawem kolorystycznym co górną – spróbujmy zaszaleć i pobawić się różnymi zestawieniami.

(jj/ma)

POLECAMY:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (2)
Zobacz także