Blisko ludziWybory prezydenckie 2020. Krystyna Janda: "Zwyciężyło zło i kłamstwo"

Wybory prezydenckie 2020. Krystyna Janda: "Zwyciężyło zło i kłamstwo"

Krystyna Janda o wyborach
Krystyna Janda o wyborach
Źródło zdjęć: © Agencja Gazeta
Karolina Błaszkiewicz
14.07.2020 11:01

Krystyna Janda zabrała głos po zwycięstwie Andrzeja Dudy w II turze wyborów prezydenckich. Wybitna aktorka nie przebierała w słowach. Jej zdaniem, wygrana polityka jest wynikiem słabej edukacji.

– Jestem zmęczona już bardzo tym wszystkim i rozżalona. Zwyciężyło zło i kłamstwo – wyznała Krystyna Janda w rozmowie z portalem Interia. Gwiazda nie kryła emocji. Uważa, że wyborcy Dudy nie zdają sobie sprawy, co jest dobre, a co złe.

Wybory 2020. Krystyna Janda o zwycięstwie Andrzeja Dudy 

Jeżeli będziemy mieli w dalszym ciągu na takim poziomie szkolnictwo, to nigdy nie wygra dobro. Wszystko jest selekcją negatywną – oceniła jednoznacznie aktorka. – Nauka, kultura i wiedza nie jest w cenie, a inteligencja jest w pogardzie. Jeśli dalej będą głosować troglodyci, to nigdy nie wygra dobro – dodała.

Jak podano we wtorek, Andrzej Duda zdobył 51,03 proc. głosów, a jego przeciwnik Rafał Trzaskowski – 48,97 proc. Frekwencja w II turze wyborów wyniosła 68,18 proc. Różnica w ilości głosów uzyskanych przez kandydatów wyniosła 422 385 głosów.

Zwycięstwo Dudy skomentował dziś prezydent USA Donald Trump. "Gratulacje dla mojego przyjaciela, polskiego prezydenta Andrzeja Dudy z okazji historycznej reelekcji!" – napisał.

Źródło artykułu:WP Kobieta