Wyciągnij dziecko z domu. Spędźcie popołudnie na świeżym powietrzu

Wyciągnij dziecko z domu. Spędźcie popołudnie na świeżym powietrzu
Źródło zdjęć: © Fotolia

31.05.2019 11:48

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dni są już o wiele dłuższe i cieplejsze, dlatego warto spędzać czas wolny poza domem. Aby się nie nudzić, proponujemy rozmaite aktywności na świeżym powietrzu. To świetna odskocznia od telewizji i komputera dla całej rodziny.

Pogoda sprzyja aktywnościom na świeżym powietrzu. Dlatego warto pomyśleć o dyscyplinach sportowych, które da się trenować na własnym podwórku.

Piłka nożna, siatkówka, koszykówka – opcji jest wiele. Szczególną popularnością wśród dzieci cieszy się badminton. Dyscyplina ta jest zdecydowanie łatwiejsza do opanowania niż tenis i zarazem pozwala pracować nad zwinnością, wytrzymałością oraz koordynacją w tym samym stopniu co pozostałe zajęcia. Ponadto w przeciwieństwie do tenisa nie wymaga utwardzonego podłoża. Można więc z powodzeniem grać zarówno na trawie, jak i na przykład na plaży.

Obraz
© Shutterstock.com

Basen na upały

W gorący dzień nie ma nic lepszego niż orzeźwiająca kąpiel w chłodnej wodzie. Dlatego dzieci na pewno ucieszą się z przydomowego basenu. Najprostsze są modele dmuchane, przeznaczone dla najmłodszych użytkowników. Przed rozłożeniem należy oczywiście napompować boczne krawędzie. Są to modele stosunkowo małe, dzięki czemu bardzo szybko napełnia się je wodą.

Basen rozporowy przypomina natomiast duży worek z płaskim dnem. Jest zdecydowanie wyższy niż dmuchane modele, można zatem wygodnie w nim popływać. Z drugiej strony, by się do niego dostać, potrzebna będzie prawdopodobnie drabinka. Osobną kategorię stanowią baseny na stelażu. Mają zwykle o wiele większą objętość niż pozostałe modele, a sztywny stelaż służy w nich również jako miejsce do oparcia się. Kosztują o wiele więcej niż proste baseny, ale z powodzeniem pomieszczą nawet kilka osób.

Trampolina na podwórku

W przydomowych ogrodach coraz częściej widuje się trampoliny. Skakanie na niej to doskonała rozrywka dla osób w każdym wieku. Podczas wyboru modelu liczy się nie tylko rozmiar, ale również inne aspekty, jak na przykład maksymalne obciążenie, które definiuje liczbę osób mogących jednocześnie korzystać ze sprzętu. Bez tego może się bowiem okazać, że dzieci będą musiały czekać na swoją kolejkę do zabawy.

Warto również zwrócić uwagę na grubość i jakość stelaża oraz sprężyn. Niestabilna trampolina może być bardzo niebezpieczna. Małe dzieci powinny skakać – przynajmniej na początku – tylko pod okiem dorosłych. Pamiętaj, że początkujący mogą skakać wyłącznie na trampolinie z siatką ochronną rozpiętą dookoła stelażu. To zapobiegnie ewentualnym wypadkom.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także