Trwa ładowanie...
d3gmsk9

Wydawać czy odkładać? Matka zastanawia się, co rodzice robią z pieniędzmi z 500 plus

Odkąd rządzący ogłosili, że na każde dziecko będzie można pobierać świadczenie 500 plus, niektórzy rodzice zaczęli zastanawiać się, co zrobić z dodatkowymi pieniędzmi. Jedna z matek zadała wymowne pytanie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zasiłek na dziecko znacząco powiększa rodzinne budżety
Zasiłek na dziecko znacząco powiększa rodzinne budżety (123RF)
d3gmsk9

Świadczenie 500 plus

Tzw. 500 plus istnieje w Polsce już od kilku lat i jak twierdzi wielu rodziców, jest to nieoceniona pomoc przy wychowaniu dzieci. Na początku pieniądze można było uzyskać na drugie i kolejne dziecko, ale od lipca 2019 roku świadczenie przysługuje również na pierwsze.

Na naszym forum Kafeteria WP pojawił się wątek, który szybko wywołał zagorzałą dyskusję. Autorka zapytała rodziców, w jaki sposób dysponują przyznawanymi im pieniędzmi. "Wydajecie czy odkładacie na konto dla dziecka?" - zastanawia się.

d3gmsk9

500 plus na różne potrzeby

Odpowiedzi są podzielone. Jedni twierdzą, że wręcz czują się w obowiązku odkładać. "Nie ruszam tych pieniędzy. Idą na konto dla dzieci. Obowiązkiem rodzica jest je utrzymać i my robimy wszystko, by się z tego obowiązku wywiązać. Obyśmy nigdy nie znaleźli się w sytuacji, że musimy z tych pieniędzy finansować potrzeby dzieci" - napisał jeden z internautów.

Zobacz także: Aleksandra wychowuje piątkę dzieci. Program "Mama 4 plus" nazywa skandalicznym

Z kolei drugi stwierdził, że skoro ktoś może pozwolić sobie na odkładanie pieniędzy z 500 plus, to oznacza, że tak naprawdę nie powinien ich otrzymywać, bo nie są mu potrzebne. "Jeżeli odkładacie zasiłki, bo wystarcza wam z pensji, to znaczy, że zasiłki są wam niepotrzebne!" - wyjaśnił.

d3gmsk9

Nie brakuje też osób przyznających, że świadczenie pomaga im w spłacie własnych długów. "Pamiętam jak przedstawiciele PiS-u mówili w telewizji, że dzięki tym pieniądzom spadnie ubóstwo, bo rodzice wreszcie będą mogli spłacić zaciągnięte kredyty czy zaległe rachunki. te pieniądze nie są tylko na dziecko" - tłumaczy. A co wy robicie z zasiłkiem?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Minister Emilewicz złoży wniosek o 500+. "Dorównujemy do europejskiej średniej"

d3gmsk9

Podziel się opinią

Share

d3gmsk9

d3gmsk9