Trwa ładowanie...

Wydawać czy odkładać? Matka zastanawia się, co rodzice robią z pieniędzmi z 500 plus

Odkąd rządzący ogłosili, że na każde dziecko będzie można pobierać świadczenie 500 plus, niektórzy rodzice zaczęli zastanawiać się, co zrobić z dodatkowymi pieniędzmi. Jedna z matek zadała wymowne pytanie.
Share
Zasiłek na dziecko znacząco powiększa rodzinne budżety
Zasiłek na dziecko znacząco powiększa rodzinne budżetyŹródło: 123RF
d3m0gd8

Świadczenie 500 plus

Tzw. 500 plus istnieje w Polsce już od kilku lat i jak twierdzi wielu rodziców, jest to nieoceniona pomoc przy wychowaniu dzieci. Na początku pieniądze można było uzyskać na drugie i kolejne dziecko, ale od lipca 2019 roku świadczenie przysługuje również na pierwsze.

Na naszym forum Kafeteria WP pojawił się wątek, który szybko wywołał zagorzałą dyskusję. Autorka zapytała rodziców, w jaki sposób dysponują przyznawanymi im pieniędzmi. "Wydajecie czy odkładacie na konto dla dziecka?" - zastanawia się.

d3m0gd8

500 plus na różne potrzeby

Odpowiedzi są podzielone. Jedni twierdzą, że wręcz czują się w obowiązku odkładać. "Nie ruszam tych pieniędzy. Idą na konto dla dzieci. Obowiązkiem rodzica jest je utrzymać i my robimy wszystko, by się z tego obowiązku wywiązać. Obyśmy nigdy nie znaleźli się w sytuacji, że musimy z tych pieniędzy finansować potrzeby dzieci" - napisał jeden z internautów.

Zobacz także: Aleksandra wychowuje piątkę dzieci. Program "Mama 4 plus" nazywa skandalicznym

Z kolei drugi stwierdził, że skoro ktoś może pozwolić sobie na odkładanie pieniędzy z 500 plus, to oznacza, że tak naprawdę nie powinien ich otrzymywać, bo nie są mu potrzebne. "Jeżeli odkładacie zasiłki, bo wystarcza wam z pensji, to znaczy, że zasiłki są wam niepotrzebne!" - wyjaśnił.

d3m0gd8

Nie brakuje też osób przyznających, że świadczenie pomaga im w spłacie własnych długów. "Pamiętam jak przedstawiciele PiS-u mówili w telewizji, że dzięki tym pieniądzom spadnie ubóstwo, bo rodzice wreszcie będą mogli spłacić zaciągnięte kredyty czy zaległe rachunki. te pieniądze nie są tylko na dziecko" - tłumaczy. A co wy robicie z zasiłkiem?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Minister Emilewicz złoży wniosek o 500+. "Dorównujemy do europejskiej średniej"

d3m0gd8

Podziel się opinią

Share
d3m0gd8
d3m0gd8