ModaWyjątkowe pierścionki z historią. Sprawdź, co skrywa diament

Wyjątkowe pierścionki z historią. Sprawdź, co skrywa diament

Wyjątkowe pierścionki z historią. Sprawdź, co skrywa diament
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Monika Zonenberg
15.11.2018 12:23, aktualizacja: 15.11.2018 15:18

Diamenty to rzadkie minerały, które grają główną rolę w świecie biżuterii. Luksusowe, przyciągające wzrok i wzbudzające pożądanie, często pojawiają się w kobiecych marzeniach. Pod lupę wzięliśmy niezwykłą, od niedawna dostępną kolekcję biżuterii z diamentami, obok której nie można przejść obojętnie.

Najlepszy przyjaciel kobiety

O tym, że diamenty zajmują szczególne miejsce w kobiecym sercu, śpiewało już wiele gwiazd, w tym Marylin Monroe, prawdziwa legenda. Tańcząc w różowej, przylegającej do skóry sukience i rękawiczkach aż za łokcie, z dumą prezentowała imponujących rozmiarów diamenty, skrzące wśród scenicznych świateł. Jej podekscytowanie i wersy piosenki wiwatujące na cześć diamentów wcale nas nie dziwią. Same w sobie prezentują się doskonale, a w towarzystwie oprawy ze złota stanowią ponadczasowy i luksusowy dodatek, którego nie chce się zdejmować. Zanim jednak pierścionek trafi na nasz palec, przebywa długą i skomplikowaną drogę.

Obraz
© Materiały prasowe

Długa droga do niepowtarzalnego blasku

Tak wartościowy kamień to prawdziwe wyzwanie dla jubilerów. Od jego odnalezienia przechodzi on przez wiele wyspecjalizowanych rąk, by ostatecznie ozdobić biżuterię, którą możemy nosić. Od niedawna w Polsce wyłącznie w Apart jest dostępna wyjątkowa kolekcja biżuterii z diamentami Your Diamond Story. W kolekcji tej każdy brylant posiada udokumentowaną historię.

Wykwalifikowani specjaliści na początku wybierają kryształy, które mają największy potencjał, wizualizując sobie w głowie jego ostateczny kształt. Wbrew pozorom, diament nie zachwyca blaskiem od samego początku. Jego naturalna bryła może wydawać się niezbyt atrakcyjna i wymaga odpowiedniego potraktowania. Dopiero po oczyszczeniu i szlifowaniu, które wymagają ogromnej wiedzy oraz doświadczenia, staje się brylantem o dobrze znanym kształcie.

Obraz
© Materiały prasowe

Specjaliści otrzymując do pracy minerał mają dosyć specyficzne zadanie, ponieważ muszą dostrzec w nim brylant. Proces ten nazywa się mapowaniem. Kamień, który otrzymujemy po oszlifowaniu to zazwyczaj około 30-40 proc. kryształu. Aby go uzyskać, jest on przecinany laserem, a następnie formowany w charakterystyczny stożek. Następnie szlifierz rozpoczyna ręczną obróbkę poszczególnych faset, które muszą spełniać określone warunki.

Zanim brylant zostanie osadzony w oprawie ze szlachetnego metalu, musi przejść proces certyfikowania. Ocena dokonywana jest na podstawie zasad 4C, czyli 4 cech świadczących o jakości brylantu - czystości, barwy, szlifu i masy. Kupując biżuterię z kolekcji Your Diamond Story otrzymasz szczegółowy opis drogi, jaką przebył twój brylant, wraz ze zdjęciami dokumentującymi etapy prac nad nim.

Ponadprzeciętne piękno pierścionka z brylantem

Ozdoba dłoni, czyli zachwycający pierścionek z brylantem od Apart, to kwintesencja doświadczenia i wiedzy o diamentach. Osadzane w 18-karatowym złocie bez dodatku niklu, są marzeniem niejednej kobiety, która chce poczuć się wyjątkowa. Ponadczasowe linie i pełne szyny o półokrągłym profilu wewnętrznym to gwarancja, że pierścionek jest komfortowy, klasyczny i spełni każde, nawet wygórowane wymagania.

Obraz
© Materiały prasowe