Blisko ludziWypadek księżnej Mette-Marit. Do zdarzenia doszło na rodzinnym wyjeździe

Wypadek księżnej Mette-Marit. Do zdarzenia doszło na rodzinnym wyjeździe

Księżna Mette-Marit uległa wypadkowi na stoku.
Księżna Mette-Marit uległa wypadkowi na stoku.
Źródło zdjęć: © Getty Images

07.01.2021 10:51, aktual.: 03.03.2022 03:35

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Księżna Mette-Marit jest uwielbiana przez swoich rodaków. Każde jej pojawienie się na publicznym spotkaniu witane jest okrzykami radości. Niedawno Norwegami wstrząsnęła informacja o incydencie z udziałem księżnej. Podczas rodzinnego wyjazdu miała wypadek, który skończył się krótkim pobytem w szpitalu.

U księżnej Mette-Marit zdiagnozowano w 2018 roku rzadką chorobę, czyli samoistne włóknienie płuc. Osoby dotknięte tym przypadkiem żyją zazwyczaj od 3 do 5 lat. Informacja o chorobie odbiła się szerokim echem nie tylko w mediach norweskich. Jakiś czas temu pojawiła się wiadomość o wypadku z udziałem Mette-Marit na stoku narciarskim w Uvdal.

Dramatyczny wypadek księżnej

Księżna Mette-Marit razem ze swoją rodziną wybrała się na narty tuż przed świętami Bożego Narodzenia. Celem wyprawy był stok w Uvdal, gdzie wielokrotnie członkowie rodziny królewskiej oddawali się narciarskim szusom. Jak donoszą norweskie media, do wypadku księżnej doszło podczas wysiadania z wyciągu. Jej narty splotły się z nartami jej córki, przez co księżna upadła.

Mette-Marit natychmiast trafiła do szpitala, gdzie okazało się, że złamaniu uległa kość ogonowa. Według magazynu "People" poszkodowana przebywała w placówce medycznej przez całą noc, a następnego dnia mogła powrócić do domu, aby świętować Boże Narodzenie z najbliższymi. Księżna jest znana ze swoich niezwykłych umiejętności narciarskich, dlatego wiadomość o jej wypadku wstrząsnęła jej rodakami.

Każdy pobyt w szpitalu księżnej Mette-Marit wiąże się z dużym ryzykiem, ze względu na jej poważne schorzenie. Kilka miesięcy temu wycofała się z życia publicznego i poddała izolacji, aby chronić się przed zakażeniem koronawirusem. Jednak od czasu do czasu pojawia się przy okazji różnych spotkań z poddanymi, udowadniając, że mimo choroby stara się normalnie funkcjonować. Otwartość księżnej Mette-Marit przysporzyła jej szacunek i miłość poddanych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (23)
Zobacz także