Wyrzucasz zatyczkę od oleju? Z pewnością nie znasz tego triku

Wyrzucasz zatyczkę od oleju? Z pewnością nie znasz tego triku

Wyrzucasz zatyczkę od oleju? Z pewnością nie znasz tego triku
Wyrzucasz zatyczkę od oleju? Z pewnością nie znasz tego triku
Źródło zdjęć: © YouTube | Dom Pełen Pomysłów
05.04.2023 08:58, aktualizacja: 05.04.2023 09:31

Oto prosta wskazówka, która znacznie ułatwi twoje życie. Warunek jest tylko jeden. Nigdy nie wyrzucaj plastikowej zatyczki od oleju, którą odrywasz na samym początku. Jest bardzo pomocna w dalszym stosowaniu produktu.

Każdego dnia internet zalewają kolejne wskazówki, które mają ułatwiać życie każdego z nas. I w większości przypadków tak właśnie jest, ponieważ często nie zdajemy sobie sprawy, że rzeczy, które trafiają do kosza, mogą okazać się bardzo przydatne. Tak jest m.in. z plastikową zatyczką od oleju, którą odrywamy na samym początku, a następnie wyrzucamy. Trik z nią opublikował w swoim filmiku na YouTubie "Dom Pełen Pomysłów".

Nie wyrzucaj zatyczki od oleju

Kiedy otwierasz olej, najpierw natrafiasz na plastikową zatyczkę, którą odrywasz i wyrzucasz. Dlaczego? Większości z nas wydaje się kompletnie niepotrzebna, bo na co komu kawałek plastiku? Okazuje się jednak, że to duży błąd, ponieważ zatyczka ma swoje zastosowanie w dalszym stosowaniu produktu. Wszystko jest tu przemyślane.

Po oderwaniu zatyczki, zamiast ją wyrzucać, odwróć ją do góry nogami, a następnie włóż w otwór przy szyjce opakowania. Tym sposobem zyskasz tzw. dzióbek, dzięki któremu wylewanie oleju na patelnię będzie znacznie prostsze.

Po pierwsze, nie wylejesz za dużo (co może się przydarzyć przy wylewaniu prosto z butelki), a po drugie - zapanujesz nad pryskaniem oleju na rozgrzanym teflonie. Tym samym unikniesz ewentualnych oparzeń.

Zawsze wyrzucasz zatyczkę od oleju? Zobacz jak ją wykorzystać!

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Nawet nie wiesz, że się przyda

Trik z zatyczką od oleju nie jest jednak jedynym, który pokazuje, że nie warto wyrzucać pewnych rzeczy. Podobnie jest m.in. w przypadku zużytych torebek po herbacie, które mogą zastąpić nam odświeżacz powietrza. To nie tylko prosty sposób, ale jakże tani sposób!

Wystarczy, że zużyte torebki po jakiejkolwiek herbacie położysz na kaloryferze i je wysuszysz. Ciepło uchodzące z kaloryfera sprawi, że z herbaty zacznie ulatniać się bardzo przyjemny zapach, który zastąpi "sklepowe" odświeżacze, a będzie tak samo dobry jak one. Torebki możesz położyć tak naprawdę w każdym pomieszczeniu. Dzięki nim pozbędziesz się także nieprzyjemnych zapachów, a efekt jest natychmiastowy.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Źródło artykułu:WP Kobieta