UrodaZabiegi pielęgnacyjne przed wielkim wyjściem

Zabiegi pielęgnacyjne przed wielkim wyjściem

Zabiegi pielęgnacyjne przed wielkim wyjściem
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com
19.07.2018 18:32, aktualizacja: 03.08.2018 11:25

Zabiegi pielęgnacyjne przed wielkim wyjściem powinny przede wszystkim przynosić szybkie i spektakularne efekty. Sprawdzą się one w szczególności wówczas, gdy zaniedbaliśmy pielęgnację skóry, a mimo to zależy nam na nienagannej prezencji podczas ważnej uroczystości.

Zabieg pielęgnacyjny Zaffiro

Najpopularniejszym zabiegiem pielęgnacyjnym wykonywanym przed wielkim wyjściem jest zabieg Zaffiro, który polega na wykorzystywaniu podczerwieni do podgrzania włókien kolagenowych do ok. 70 stopni Celsjusza. Bezpośrednim celem tego zabiegu jest pobudzenie fibroblastów (komórek skóry właściwej) do produkcji kolagenu. Tego typu zabieg daje efekty podobne do liftingu. Skóra po nim jest napięta i ujędrniona. Efekt widoczny jest już po jednorazowym wykonaniu zabiegu Zaffiro. Tego typu zabieg pielęgnacyjny przeznaczony jest w głównej mierze dla kobiet, które mają widoczne ślady starzenia się skóry. Przy czym lifting ten sprawdzi się również dobrze u młodych pań, które chcą ujędrnić swoją skórę przed ważną uroczystością. Twarz po zabiegu Zaffiro jest wyraźnie szczuplejsza, zmarszczki spłycone, brwi uniesione, oczy optycznie powiększone, a kości policzkowe uwydatnione.

Czas zabiegu Zaffiro: ok. 60 minut.
Cena zabiegu Zaffiro: 800 zł — twarz, 650 - szyja.

Zabieg pielęgnacyjny ogień i lód

Ciekawym zabiegiem pielęgnacyjnym przed wielkim wyjściem jest zabieg ogień i lód, który cieszy się dużą popularnością wśród gwiazd. Zabieg ten polega na nałożeniu na skórę dwóch maseczek. Pierwszą z nich jest Intensive Resurfacing Mask, w której składzie znajduje się kwas glikolowy, retinol, niacyna i antyoksydanty. Celem tej maski jest oczyszczanie i odnowa skóry. Drugą z masek jest Rejuvenating Masque, która składa się z kwasu hialuronowego i substancji o działaniu kojącym i nawilżającym. Na sam koniec zabiegu nakłada się serum witaminowe.

O urodę warto dbać w każdym wieku. Sprawdź aktualne oferty kosmetyków na WP radarOkazji.

Co ciekawe nazwa tego zabiegu pochodzi od uczuć, które towarzyszą jego wykonywaniu: pierwsza z nakładanych masek (ogień) skutkuje uczuciem gorąca, natomiast druga (lód) jest przyjemnie chłodząca. Po wykonaniu zabiegu ogień i lód skóra jest wyraźnie napięta i intensywnie rozświetlona. Tego typu zabiegi polecane są w szczególności osobom ze skórą tłustą, mieszaną i trądzikową.

Czas trwania zabiegu ogień i lód: ok. 60 minut.
Cena zabiegu ogień i lód: 350 zł.

Peeling na przebarwienia

Wartym uwagi zabiegiem pielęgnacyjnym na wielkie wyjścia jest również peeling z kwasem ferulowym, który polecany jest kobietom z przebarwieniami i wyraźnymi zmarszczkami. Kwas ferulowy chroni skórę przed wolnymi rodnikami, a także wygładza zmarszczki. Mimo że ten zabieg bankietowy nosi nazwę peelingu to jednak nie, powoduje intensywnego złuszczania martwego naskórka. Ten zabieg pielęgnacyjny jest uniwersalny i polecany kobietom o każdym typie cery. Skóra po nim jest wyraźnie rozświetlona i wygładzona.

Czas peelingu ferulowego: 30-40 minut.
Cena peelingu ferulowego: 350 zł