Trwa ładowanie...

Zachwyciła wiele pokoleń głosem w "Pszczółce Mai". Jak się miewa Ewa Złotowska?

Swego czasu niezapomniana bajka "Pszczółka Maja" była uważana za jedną z najpiękniejszych. Doskonale dobrani aktorzy dubbingowi zdobyli serca setek małych widzów w Polsce. Tytułowej Mai głosu użyczała Ewa Złotowska, która przez lata kojarzona była z tą właśnie postacią.
Share
Ewa Złotowska w ostatnim czasie powróciła na scenę.
Ewa Złotowska w ostatnim czasie powróciła na scenę.Źródło: AKPA
d4eojcr

Ewa Złotowska od 1979 roku dubbingowała "Pszczółkę Maję". Od wielu lat aktorka unika wywiadów, ale niedawno zrobiła pewien wyjątek i pojawiła się na antenie "Dzień Dobry TVN", aby opowiedzieć o swoim życiu i zdrowiu. W wywiadzie Złotowska opisała szereg zdarzeń, które wpłynęły na pogorszenie jej kondycji.

Złotowska szczerze o samotności

W rozmowie z „DDTVN” Ewa Złotowska powiedziała o swoim dotychczasowym życiu w pojedynkę. Aktorka przyznała, że nie czuje się samotna, ponieważ otaczają ją zwierzęta, które przygarnęła ze schronisk czy lasów. " Śmieję się, że prowadzę dom wesołej starości" - skomentowała Złotowska.

d4eojcr

Sprawdź: Matura próbna 2021 zaczyna się już pojutrze. Na jakich zasadach odbędą się testy? 

Niestety mimo dobrego humoru, aktorka przyznała, że cierpi na bardzo poważną chorobę. Na jej pogłębiony stan złożyły się tragedie z przeszłości:

" Choruję na drżenie samoistne postresowe. Ta nazwa chyba wszystko tłumaczy. Złożyło się na to wszystko: mój wypadek, śmierć męża, same katastrofy. Związek dał mi w kość, już wtedy zaczęły się objawy. Dziś raz jest lepiej, raz gorzej. Za parę dni jadę zrobić na sobie eksperyment, który powstrzyma mi niepokoje w organizmie. Choroba mnie wyłącza, tylko do pewnego stopnia, jeśli chodzi o pracę, krępuje mnie, ale na scenie tego nie widać. Staram się z chorobą walczyć" - dodała w dalszej rozmowie.

Przeczytaj: Radfordowie są "największą rodziną Wielkiej Brytanii". Powiedzieli, ile wydają na zakupy

Mężem Ewy Złotowskiej był aktor Marek Frąckowiak. W 2013 roku wykryto u niego chorobę nowotworową, która zaatakowała także kręgosłup. Przeszedł operację usunięcia guza, ale niestety pojawiły się przerzuty. Aktor zmarł w 2017 roku, choć do końca nie tracił nadziei na wyleczenie.

d4eojcr

Z kolei przez poważną chorobę Złotowskiej zmienił się głos – jej ciało nie jest w stanie utrzymać przepony. Aktorka zarzuciła w związku z tym dubbingowanie. 74-letnia Złotowska nie zamierza jednak szybko przejść na emeryturę – cały czas jest aktywna na scenie, gdzie regularnie tańczy i występuje.

" Chciałabym bardzo zagrać w filmie. Nie miałam szczęścia do filmów, a teraz mam sporo wolnych terminów" - powiedziała na koniec aktorka.

Zobacz też: Lara Gessler pochwaliła się uroczym zdjęciem. Uwagę przykuwa przytulne wnętrze

Paszporty szczepionkowe. "Myślę, że jest to dobry krok"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4eojcr

Podziel się opinią

Share
d4eojcr
d4eojcr