UrodaZagęszczanie rzęs. Poznaj sposoby na poprawienie wyglądu rzęs

Zagęszczanie rzęs. Poznaj sposoby na poprawienie wyglądu rzęs

Zagęszczanie rzęs. Poznaj sposoby na poprawienie wyglądu rzęs
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com
Marlena Kostyńska
28.06.2018 16:20, aktualizacja: 30.07.2018 17:11

Jednym z popularnych sposobów na podkreślenie oczu jest zagęszczanie rzęs. Efekt gęstych i hipnotyzujących włosków uzyskamy dzięki zabiegowi kosmetycznemu zagęszczania rzęs, ale możemy też pokusić się o wypróbowanie domowych sposobów.

Zagęszczanie rzęs – zabieg kosmetyczny

Zagęszczanie rzęs jest zabiegiem, który może wykonać kosmetyczka. Pozwala on na zwiększenie objętości rzęs rzadkich, cienkich i jasnych, które w swoim naturalnym stanie są słabo widoczne i pomniejszają oko. Efekt zagęszczenia rzęs można uzyskać poprzez doklejanie rzęs sztucznych do rzęs naturalnych, po 1 – 3 sztuczne rzęsy na każdą rzęsę naturalną. Właśnie taką metodę objętością proponują profesjonalne salony kosmetyczne. Ma ona gwarantować uzyskanie widocznego efektu zagęszczenia rzęs, a przy tym ich nie obciążać. Ciekawe efekty można osiągnąć, korzystając z metody przedłużania rzęs, której podstawowym zadaniem jest dodanie włoskom długości, ale przy okazji otrzymane rzęsy będą wydawały się gęstsze.

Zagęszczanie rzęs – domowe metody

Najprostszą metodą zagęszczania rzęs, po jaką sięgamy w domu, jest tusz do rzęs. Nie da się ukryć, że do uzyskania pożądanego rezultatu wymagana jest nie tylko wprawna ręka, ale też dobre kosmetyki. Ważną rolę odgrywa tutaj dobrej jakości tusz dodający objętości, który nie poskleja włosków, ale umożliwi ich rozdzielenie i pogrubienie. Ważna jest też odpowiednia szczoteczka – duża z plastikowymi włoskami lub odpowiednio wyprofilowana szczoteczka ze skręconymi włoskami. Alternatywą dla tradycyjnego makijażu codziennego może być permanentne tuszowanie rzęs, które wykonamy w salonie kosmetycznym.

W celu uzyskania efektu gęstych rzęs możemy spróbować doklejania sztucznych rzęs w warunkach domowych. Należy wziąć jednak pod uwagę, że zabieg wykonywany samodzielnie może nie wyglądać tak naturalnie, jak ten wykonany u kosmetyczki. Najprostsze do samodzielnej aplikacji są paski sztucznych rzęs, należy jednak dobrać ich kształt odpowiednio do oczu i reszty makijażu, żeby nie uzyskać przerysowanego efektu. Alternatywnie możemy spróbować przyklejania kępek rzęs, jednak cały proces wymaga dużo cierpliwości i precyzji.

Zagęszczanie rzęs – odżywki do rzęs

Zamiast metod wymagających stosowania kosztownych zabiegów, samodzielnego doklejania rzęs czy stosowania makijażu, możemy postawić na odżywki do rzęs. Odpowiednia pielęgnacji może korzystnie wpłynąć na stan naszych rzęs, wspomóc ich wzrost, a siłą rzeczy je zagęścić. Sprawdzą się zarówno gotowe odżywki z witaminą A i witaminą E, jak i serum na rzęsy w formie olejku rycynowego.

Dzięki odżywkom do rzęs i kosmetykom do makijażu oczu z WP radarOkazji możesz nadać spojrzeniu wyjątkowej głębi.

Zagęszczanie rzęs – inne sposoby

W celu uzyskania gęstych rzęs możemy wypróbować inne sposoby, w tym farbowanie rzęs henną. W wyniku farbowania henną rzęsy staną się ciemniejsze, a także bardziej wyraziste i pogrubione. Jeśli odpowiednio pielęgnujemy rzęsy i są one zadbane, po farbowaniu ich objętość optycznie wzrośnie. Jeśli chcemy powiększyć oczy, sprawdzi się również lifting rzęs, w wyniku którego rzęsy staną się podkręcone i odżywione. Wpłynie to korzystnie na wygląd rzęs i sprawi, że będą wydawały się gęstsze niż zazwyczaj.