UrodaJak przykleić sztuczne rzęsy w domu? Rzęsy na pasku i kępki rzęs

Jak przykleić sztuczne rzęsy w domu? Rzęsy na pasku i kępki rzęs

Jak przykleić sztuczne rzęsy w domu? Rzęsy na pasku i kępki rzęs
Źródło zdjęć: © iStock.com | belchonock
Marlena Kostyńska

27.06.2018 17:00, aktual.: 30.07.2018 17:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Popularnym sposobem na uzyskanie długich i pięknych rzęs jest wykonywanie zabiegu przedłużania rzęs w salonie kosmetycznym. Istnieje jednak pewna alternatywa. Możemy w warunkach domowych przykleić sztuczne rzęsy na pasku lub dokleić kępki rzęs do naturalnych włosków.

Przyklejanie sztucznych rzęs – dla kogo?

Przyklejanie sztucznych rzęs w domu to propozycja dla kobiet, które mają już pewną wprawę w zabiegach kosmetycznych, ale też dla nowicjuszek, które mają dużo cierpliwości i zapału. Zabieg wydłużania rzęs musimy jednak odradzić alergiczkom, ponieważ klej do mocowania sztucznych rzęs może wywołać u nich reakcję alergiczną. Lepiej też uważać, jeśli mamy wyjątkowo wrażliwe oczy i skórę wokół nich lub nie jest nam obce zapalenie spojówek.

Jak przykleić rzęsy na pasku?

Do przyklejenia rzęs na pasku będą nam potrzebne odpowiedniej długości rzęsy na pasku, klej do rzęs i pęseta. Należy sprawdzić, jak dany pasek układa się na powiece. Jeśli okaże się zbyt długi, trzeba będzie go przyciąć do odpowiedniej długości. Zanim przejdziemy do właściwego zabiegu, warto zdecydować się na podkręcenie rzęs zalotką. Sztuczne rzęsy zawsze są długie i wyraźne podkręcone. Jeśli więc naturalnie mamy bardzo proste rzęsy, to bez ich uprzedniego podkręcenia mogą odstawać od rzęs doklejanych.

 1. Przed aplikacją sztucznych rzęs wykonaj makijaż oka, przyciemniając przy tym górną linię powieki, by doklejone później rzęsy nie odcinały się od naturalnych. Wytuszuj też rzęsy.
 2. Wyciśnij niewielką ilość kleju do rzęs i ostrożnie przesuń po nim paskiem z rzęsami w taki sposób, by równomiernie rozprowadzić po nim klej. Uważaj, żeby nie nanieść na pasek zbyt dużej ilości kleju – powinien być nim równomiernie pokryty na całej długości, ale bez zbędnej nadwyżki.
 3. Odczekaj kilkadziesiąt sekund, aż konsystencja kleju z wodnistej stanie się bardziej ciągnąca i elastyczna. Dzięki temu klej będzie bardziej lepki i wygodniejsze stanie się odpowiednie umiejscowienie sztucznych rzęs na powiece lub ewentualne odklejenie.
 4. Przyklej sztuczne rzęsy możliwie blisko rzęs naturalnych i delikatnie dociśnij. Ten zabieg możemy przeprowadzić ręką lub pomóc sobie pęsetą, która okaże się szczególnie przydatna przy dopasowaniu końcówek paska.
 5. Ściśnij ze sobą rzęsy sztuczne i rzęsy naturalne, by stworzyły możliwie spójną całość.

Jak przykleić kępki rzęs?

Przyklejanie kępek rzęs daje bardziej naturalny efekt od sztucznych rzęs na pasku, ale wymaga precyzji, a także dużo czasu. To idealna metoda na zagęszczenie rzęs, ponieważ polega na doklejaniu kępek rzęs między rzęsami naturalnymi. Sam przebieg procesu przyklejania kępek sztucznych rzęs wygląda podobnie jak w przypadku pasków rzęs.

Kosmetyki do zniewalającego makijażu oczu znajdziesz teraz na WP radarOkazji.

 1. Zacznij od makijażu oka, zrób delikatną kreskę na linii rzęs i pomaluj rzęsy tuszem.
 2. Klej do rzęs wyciśnij np. na powierzchnię dłoni, by mieć do niego wygodny dostęp.
 3. Za pomocą pęsety chwyć kępkę rzęs i zamocz końcówkę w kleju.
 4. Kępkę rzęs włóż za pomocą pęsety pomiędzy naturalne rzęsy i dociśnij do powierzchni powieki.
 5. Kolejne kępki rzęs przyklejaj zgodnie z opisem powyżej (kroki 3 i 4), rozmieszczając je w regularnych odstępach. Pozwoli to na uzyskanie naturalnego efektu.
 6. Gotowe rzęsy razem ze sztucznymi kępkami możesz ponownie wytuszować.
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także