UrodaCiało i twarzLifting rzęs – sposób na podkręcenie opornych i oklapniętych rzęs

Lifting rzęs – sposób na podkręcenie opornych i oklapniętych rzęs

Lifting rzęs – sposób na podkręcenie opornych i oklapniętych rzęs
Źródło zdjęć: © Fotolia
Marlena Kostyńska

20.06.2018 16:25, aktual.: 17.04.2019 14:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Lifting rzęs to interesująca propozycja dla kobiet zmęczonych częstym tuszowaniem i przedłużaniem włosków. Wyraziste oraz dobrze podkreślone rzęsy korzystnie wpływają na wygląd oczu i to właśnie lifting pozwoli na uzyskanie zadowalającego efektu.

Na czym polega lifting rzęs?

Lifting rzęs to stosunkowo nowy zabieg przeprowadzany w niektórych salonach kosmetycznych. Celem liftingu rzęs jest podkręcenie włosków i utrwalenie ich w wyrazistym skręcie w taki sposób, by efekt utrzymywał się przez kilka tygodni.

Jeśli chodzi o szczegóły samego zabiegu podkręcania rzęs, wykorzystuje się do niego specjalne wałeczki silikonowe, które umieszcza się na powiece i przykleja no nich rzęsy. Tak zabezpieczone i podwinięte rzęsy muszą zostać starannie rozdzielone, a następnie pokryte preparatem utrwalającym, który utrzyma skręt rzęs.

Ważnym elementem liftingu rzęs jest też odżywienie włosków bogatym w różne składniki serum. Taki preparat odżywiający może zawierać proteiny jedwabiu, nawilżające oleje takie jak olej jojoba oraz keratynę. Trwałe podkręcenie rzęs utrzymuje się blisko miesiąc, może to być w przybliżeniu od 4 do 6 tygodni.

Szeroki wybór odżywek do rzęs znajdziesz na WP radarOkazji.

Zabieg liftingu rzęs może być poszerzony o farbowanie henną. Dzięki niemu dodatkowo uzyskamy efekt pogrubienia, który będzie szczególnie korzystny w przypadku cienkich i naturalnie jasnych rzęs.

Lifting rzęs – efekty

Po przeprowadzeniu liftingu rzęsy są wyraźnie podkręcone. Należy jednak zauważyć, że efekt jest naturalny, ponieważ nasze rzęsy zostają jedynie odżywione, ewentualnie zabarwione henną, i podkręcone. Przez to sprawiają wrażenie optycznie dłuższych. Oznacza to, że lifting podkreśli rzęsy, a co za tym idzie również oczy, ale całość nie będzie wyglądała sztucznie, jak to często bywa w przypadku doklejanych rzęs. Podkręcone rzęsy w dalszym ciągu można malować maskarą bez obaw o to, że wpłynie to na ich kształt.

Efekty przeprowadzenia liftingu rzęs będą najbardziej zauważalne u kobiet o krótkich i prostych rzęsach. Właśnie u nich włoski są dosyć sztywne i podczas zwykłego tuszowania niechętnie poddają się szczoteczce z maskarą czy zalotce.

Lifting rzęs – przeciwwskazania

Chociaż lifting rzęs jest łagodnym zabiegiem, to pewną ostrożność powinny zachować panie, które mają bardzo podatną na podrażnienia, wrażliwą skórę wokół oczu, a także osoby noszące soczewki kontaktowe.

Podobnie wygląda sytuacja w przypadku osób cierpiących na alergie, u których często pojawiają się gwałtowne reakcje alergiczne podczas kontaktu z niesprawdzonymi wcześniej substancjami.

Inne sposoby na proste podkręcenie rzęs

Alternatywą dla zabiegu trwałego podkręcenia rzęs w salonie kosmetycznym jest przedłużanie rzęs, rzęsy 3D oraz sięganie po różne domowe metody.

Przede wszystkim warto korzystać z odżywki do rzęs, która wzmocni i odżywi włoski. Dzięki temu rzęsy staną się bardziej elastyczne i łatwiej będzie je modelować. Podatne na układanie rzęsy możemy podkręcić tuszem do rzęs z odpowiednią końcówką lub przed malowaniem włosków skorzystać z zalotki. Jeśli zechcemy posłużyć się zalotką, pamiętajmy, że jej nieumiejętne zastosowanie może doprowadzić do połamania i osłabienia rzęs.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (2)
Zobacz także