Trwa ładowanie...
31-08-2010 12:37

Zapach potu podnieca kobiety

Naukowcy z Uniwersytetu w Liverpoolu wreszcie przedstawili wyniki swoich najnowszych badań. Udowodnili w nich, że Androstadienon, przypuszczalny ludzki feromon obecny w pocie mężczyzn, zwiększa ich atrakcyjność w oczach kobiet.

Zapach potu podnieca kobietyŹródło: Jupiterimages
d44r51e
d44r51e

Brytyjscy naukowcy przedstawili wyniki swoich najnowszych badań nad działaniem feromonów. Udowodnili, że androstadienon - ludzki feromon obecny w pocie mężczyzn - zwiększa atrakcyjność seksualną mężczyzn w oczach kobiet.

Do tej pory badania nad feromonami prowadzono jedynie w warunkach laboratoryjnych. Uniemożliwiało to potwierdzenie teorii o rzeczywistym wpływie tych związków na poziom naszej seksualności.

Tym razem eksperyment został przeprowadzony w rzeczywistych warunkach. Naukowcy sprawdzili wpływ androstatienonu na atrakcyjność mężczyzn podczas tzw. szybkich randek (speed-dating).

d44r51e

W czasie eksperymentu przeprowadzono trzy niezależne spotkania. Łącznie w trzech eksperymentach wzięło udział 66 mężczyzn i 54 kobiety. Żaden z uczestników nie spożywał w tym czasie alkoholu, ani też nie korzystał z perfum. Górną wargę badanych zwilżano wacikiem nasączonym wodą, olejkiem goździkowym, bądź Androstadienonem. Badani nie wiedzieli jaką substancję im zaaplikowano. Test rozpoczęto po 15 minutach od aplikacji. Okazało się, że Panowie oceniani byli przez kobiety jako bardziej atrakcyjni, gdy te wdychały owy związek.

Wyniki sugerują, że Androstadienon wpływa na pociąg kobiet do mężczyzn. Brytyjskie doświadczenia potwierdzają wyniki eksperymentów z 2004 roku, kiedy to zauważono, że feromony zwiększają pobudzenie seksualne aż o 200 procent. Dowiedziono również, że feromony silniej oddziałują na młodsze osoby.

d44r51e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d44r51e