UrodaZaplanuj walkę o gładką i zdrową skórę

Zaplanuj walkę o gładką i zdrową skórę

Zaplanuj walkę o gładką i zdrową skórę
Źródło zdjęć: © iStock
02.01.2014 09:12, aktualizacja: 19.03.2014 14:31

Trądzik, zaskórniki, niedoskonałości cery - oto najczęstsze problemy skórne wpływające na życie nastolatków. Gdy wszystkie sposoby walki z wypryskami zawodzą, zdaj się na sprawdzone i skuteczne metody.

Trądzik, zaskórniki, niedoskonałości cery - oto najczęstsze problemy skórne wpływające na życie nastolatków. Planując walkę o zdrowie skóry, warto uwzględnić delikatną, lecz skuteczną pielęgnację.

- Cera trądzikowa wymaga szczególnej troski. Nie zaleca się stosowania równocześnie kilku produktów do skóry trądzikowej o właściwościach odtłuszczających i przeciwbakteryjnych ze względu na wysuszenie skóry i w efekcie nasilenie łojotoku. Należy wybierać takie preparaty, które powstały na bazie naturalnej receptury i nie będą dodatkowym źródłem podrażnień – tłumaczy dermatolog dr n.med. Ewa Pierzchała, specjalista dermatolog w Zakładzie Medycyny Estetycznej Katedry Kosmetologii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

Pianka dermokosmetyczna oraz płyn myjący z serii Lichtena Norma-Acne z Octaderm posiadają bardzo delikatną konsystencję. Mogą je stosować osoby z cerą bardzo wrażliwą. Redukują niedoskonałości, ograniczają wydzielanie sebum i powstawanie trądziku. Codzienne stosowanie preparatów regeneruje skórę, przywracając jej zdrowszy i gładszy wygląd.

Lichtena Norma-Acne, zawiera czynne składniki nawilżające dające poczucie komfortu i gładkości skóry przez cały dzień, a filtr przeciwsłoneczny SPF 15 chroni wrażliwą skórę przed negatywnym wpływem słońca. Produkt dobrze tolerowany przez większość osób z bardzo wrażliwą skórą, może być stosowany przez cały rok, nawet w ciągu dnia, przy intensywnym stosowaniu nie powoduje zjawiska światłoczułości (plamki na skórze powstające pod wpływem światła). Nie powoduje podrażnień lub swędzenia. Nie pozostawia tłustej powłoki, szybko się wchłania. Nie zamyka porów. jest idealny jako baza do makijażu.

Znacząca redukcja grudek naskórka widoczna jest po dwóch - czterech tygodniach stosowania.

Wspomagające działanie w formie pianki o lekkiej i delikatnej konsystencji. Produkt stworzony do skutecznego przeciwdziałania objawom skóry trądzikowej. Wygładza skórę, redukuje niedoskonałości, odpowiedni nawet dla bardzo wrażliwej skóry.

W okresie dojrzewania ogromny wpływ na stan skóry mają hormony. Zaburzenie ich działania przyczynia się do powstawania zmian trądzikowych. Dlatego tak ważne jest, aby zachować zdrową dietę.

- Dobierając odpowiednie produkty, jesteśmy w stanie znacznie ograniczyć aktywność gruczołów łojowych odpowiedzialnych za pojawianie się wyprysków – wyjaśnia dermatolog dr n.med. Ewa Pierzchała. - W naszym codziennym menu powinny znaleźć się naturalne składniki bogate w cynk, błonnik, witaminy z grupy D (w dużych dawkach) oraz witaminy z grupy B (z wyłączeniem witaminy B6, która wydziela się wraz z łojem drażniąc ujścia gruczołów, wywołując trądzik grudkowy). Ograniczyć należy słodycze oraz ostre przyprawy i unikać żywności z długim terminem ważności z uwagi na dużą ilość środków konserwujących – dodaje ekspert.

Dla wielu całkowita rezygnacja z czekolady czy ulubionych chipsów to ogromne poświęcenie. Zdrowa dieta nie oznacza tu jednak całkowitej zmiany nawyków żywieniowych. Zmniejszenie ilości smakołyków oraz jedzenie owoców i warzyw powinno tutaj całkowicie wystarczyć.

Zdrowie skóry zależne jest również od trybu życia. Okres dojrzewania to czas wzmożonego wysiłku intelektualnego oraz licznych stresów. Wpływają one na skórę, która zaczyna produkować substancje zapalne wywołujące trądzik. Warto więc w nowym roku znaleźć chwilę na odpoczynek, pozwolić skórze się zrelaksować. Długa kąpiel, spacer lub wzmożona aktywność fizyczna to doskonałe techniki antystresowe. Skórze należy przy tym zapewnić maksimum komfortu, pozwalając jej swobodnie oddychać.

Na podstawie lichtena.info.pl/(gabi), kobieta.wp.pl

POLECAMY:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także