Zaręczyny w święta: tak czy nie? O tym należy pamiętać

Zaręczyny w święta: tak czy nie? O tym należy pamiętać

Zaręczyny w święta: tak czy nie? O tym należy pamiętać
Źródło zdjęć: © 123RF.COM
Karolina Kołodziejczyk
03.12.2017 19:27, aktualizacja: 07.12.2017 15:26

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, który chcemy spędzić z najbliższymi osobami. Często mężczyźni wybierają ten moment, by zapytać ukochana, czy chce z nim spędzić resztę swojego życia. O czym powinien pamiętać?

Niezwykle istotny jest wybór wymarzonego pierścionka zaręczynowego. W grudniu oferta sklepów jubilerskich jest bardzo bogata i bez problemu można znaleźć odpowiedni model, wzór i materiał, z którego będzie wykonana ozdoba: od białego złota przez inne kruszywa, jak na przykład niezwykle trwały pallad. Jeśli panowie decydują się na to, by zaręczyny były świąteczną niespodzianką, warto poprosić o radę krewnego lub przyjaciela przyszłej narzeczonej. Tym łatwiej będzie wybrać pierścionek, który spodoba się wybrance serca, unikając krępującej wpadki.

Pierścionek to nie wszystko - równie istotne jest opakowanie, w którym będzie schowana ozdoba. Z racji świąt Bożego Narodzenia można zdecydować się na niebanalne pudełka, które imitują prawdziwe bombki, zawierając dodatkową zawieszkę. Dobry pomysłem jest również zawieszenie pierścionka zaręczynowego na gałązce jemioły, by później pod nią ucałować ukochaną.

Kiedy najlepiej jest się oświadczyć? Jeśli partnerka jest bardzo rodzinną osobą i ceni sobie obecność najbliższych krewnych w wyjątkowych momentach w swoim życiu, na pewno ucieszy się z zaręczyn, które odbędą się przy wigilijnym stole. Wówczas pierścionek zaręczynowy można potraktować jako jeden z wielu prezentów pod choinką.

Jednak jeśli wolisz zachować intymność, zaskocz przyszłą narzeczoną podczas romantycznego wieczoru przy ciepłym kominku oraz zapachu bożenarodzeniowego drzewka. Najważniejsze, byś pamiętał, że odpowiednia organizacja zaręczyn jest bardzo ważna i przygotowań do tej magicznej chwili nie należy zostawiać na ostatni moment.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (12)
Zobacz także