Trwa ładowanie...
d2q44n0

Zarobki w Polsce. "Zarabiam 3500 zł na rękę i czuję się jak biedak"

Zarobki w Polsce to temat wielu gorących dyskusji. Jedni ledwo wiążą koniec z końcem, ale zakasują rękawy, inni, choć co miesiąc na ich konta wpływają okrągłe sumki, żalą się, że wciąż mają za mało. Zaciekawiony internauta zapytał, ile tak naprawdę zarabiają Polacy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mężczyzna zapytał o zarobki w Polsce. Wywołał burzliwą dyskusję
Mężczyzna zapytał o zarobki w Polsce. Wywołał burzliwą dyskusję (Shutterstock.com)
d2q44n0

Polacy mówią, ile zarabiają

"Ile wy zarabiacie?" – to bardzo bezpośrednie pytanie pojawiło się na forum Kafeteria. Jego autor przyznał, że sam zarabia 3500 zł na rękę i "czuje się jak biedak". Zastanawia się, ile zarabiają inni i czy jego poczucie jest zasadne. To pytanie wywołało ożywioną dyskusję na forum i podzieliło internautów.

d2q44n0

"Ja 3800 zł, mąż 3200 zł, też czujemy się jak biedaki, mimo że nigdy wcześniej nie było lepiej... Kredyt na mieszkanie, remont, wszystko kosztuje i nadal szkoda mi kasy na dobre perfumy czy torebkę. Mamy po 29 lat, jak w ciągu 2-3 lat nie staniemy na nogi (kombinujemy z wcześniejszą sprzedażą mieszkania – możemy na nim zarobić, bo kupiliśmy okazyjnie), to strzelę samobója" – szczerze odpowiedziała forumowiczka.

"5200 zł netto i nie starcza", "moja siostra ma 2000 zł po prawie", "3000 zł to żadna tragedia" – pisali inni internauci. Wspólnie stwierdzili, że nie ma konkretnej kwoty, która zapewnia godny byt – można mieć obiektywnie niewiele i cieszyć się z każdego dnia, a można zarabiać nawet pięciocyfrową kwotę i nie być w stanie wyżyć na wymarzonym poziomie.

Zapytał o zarobki i wsadził kij w mrowisko

Jedna odpowiedź wywołała szczególne poruszenie wśród forumowiczów. Internauta przyznał, że zarabia 30 tys. zł miesięcznie, jednak wysoka pensja nie daje mu szczęścia – przede wszystkim dlatego, że kobiety myślą wyłącznie o grubości jego portfela, nie o tym, jakim jest człowiekiem i co innego ma im do zaoferowania.

d2q44n0

Inni internauci zasugerowali, że powinien udawać, że ma mniej niż w rzeczywistości, co od razu odstraszyłoby kobiety łase na jego pieniądze. Nie zabrakło ogólników, że większości kobiet zależy wyłącznie na kasie. Pojawiły się porady, by wybierać partnerki o podobnym statusie materialnym, bo tylko wtedy mężczyzna może się uchronić przed próbą wykorzystania przez żądną pieniędzy kobietę.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Jakich produktów nie spożywać w upał?

d2q44n0

Podziel się opinią

Share
d2q44n0
d2q44n0