ModaZbliża się XXI Konkurs dla Projektantów Ubioru - Złota Nitka 2013

Zbliża się XXI Konkurs dla Projektantów Ubioru - Złota Nitka 2013

Zbliża się XXI Konkurs dla Projektantów Ubioru - Złota Nitka 2013
Źródło zdjęć: © materiały prasowe
30.04.2013 10:18, aktualizacja: 06.05.2013 15:57

17 maja po raz kolejny Łódź stanie się stolicą mody i miejscem, na które zwrócą uwagę projektanci, producenci odzieży, media i osobowości branży. Celem konkursu Złota Nitka jest wyłanianie największych talentów spośród młodych projektantów oraz ich późniejsza promocja.

17 maja po raz kolejny Łódź stanie się stolicą mody i miejscem, na które zwrócą uwagę projektanci, producenci odzieży, media i osobowości branży. Wydarzenie organizowane w nowoczesnym Centrum Konferencyjno-Wystawienniczym MTŁ przy Al. Politechniki 4, przy honorowym patronacie Prezydenta Miasta Łodzi Hanny Zdanowskiej, to z pewnością najważniejsza tego typu impreza w kraju. Celem konkursu jest wyłanianie największych talentów spośród młodych projektantów oraz ich późniejsza promocja.

Dzięki Złotej Nitce swoje pierwsze kroki w branży stawiali jej laureaci: Maciej Zień, Monika Onoszko, Łukasz Jemioł, Maria Wiatrowska, Dawid Tomaszewski czy duet Paprocki&Brzozowski. Teraz, dzięki ugruntowanej pozycji zawodowej, wspierają konkurs i promują Łódź - będąc ambasadorami tego wydarzenia.

Młodzi adepci sztuki projektowania ubioru właśnie dzięki udziałowi w finale konkursu Złota Nitka często po raz pierwszy uczestniczą w profesjonalnym pokazie mody. Niejednokrotnie jest to również ich debiut w oczach branży modowej, publiczności i mediów. Mają też szansę na nawiązanie cennych kontaktów, mogą ubiegać się o staże i nagrody mogące ułatwić im zawodowy start w branży fashion.

Złota Nitka 2013 to bez wątpienia święto mody, które gwarantuje niezapomniane przeżycia i wyjątkowych gości. Tegoroczne jury konkursu to bez wątpienia największe nazwiska branży fashion: Marcin Paprocki, Mariusz Brzozowski, Monika Onoszko, Agata Wojtkiewicz, Anna Jatczak, Rafał Michalak, Łukasz Jemioł, Sabrina Pilewicz, Michał Szulc, Hanna Gajos, Barbara Mietkowska, Katarzyna Tusk, Joanna Przetakiewicz a także Mona Kinal.

W tej edycji konkursu jury do konkursu Złotej Nitki zakwalifikowało osiemnaście kolekcji polskich projektantów. Dodatkowo do finału jako tzw. dzika karta wchodzi kolekcja zwycięska konkursu Sabotage, który odbywa się podczas Lviv Fashion Week.

Aby podnieść atrakcyjność tegorocznego konkursu Złota Nitka kapituła Jury zgodnie podjęła decyzję o połączeniu dwóch kategorii (Première vision i Prêt à porter), w których dotychczas oceniane były prace. Tym samym w konkursie nagrodzone zostaną nie dwie, a trzy kolekcje, a dzięki wsparciu finansowemu i strategicznemu partnerstwu z miastem Łódź przyznana zostanie nagroda główna w wysokości 20 000 zł oraz dwa wyróżnienia po 10 000 zł każde. Kolekcje prezentowane podczas Gali Finałowej będzie oceniało jedno gremium Jury – bez podziału na Kreatorów i Media.

Zmiany te dają możliwość wyboru aż trzech Laureatów Międzynarodowego Konkursu dla Projektantów Ubioru Złota Nitka.

Źródło artykułu:Informacja prasowa