Blisko ludziZdalne nauczanie. Czy nadal obowiązuje od 18 maja?

Zdalne nauczanie. Czy nadal obowiązuje od 18 maja?

Zdalne nauczanie. Czy nadal obowiązuje od 18 maja?
Źródło zdjęć: © Getty Images
Klaudia Stabach
14.05.2020 13:23, aktualizacja: 17.05.2020 14:56

Nauczanie zdalne. Od poniedziałku 18 maja wchodzi w życie kolejny etap odmrażania gospodarki i zdejmowania lockdownu. Przy okazji poinformowano o nowych zapisach dotyczących oświaty. Teraz rodzice zadają sobie pytanie, czy nadal obowiązuje edukacja zdalna.

W ramach trzeciego etapu odmrażania gospodarki będą mogły zacząć działać salony fryzjerskie, kosmetyczne oraz restauracje. Oczywiście przy zachowaniu rygorów sanitarnych.

Edukacja zdalna – czy nadal obowiązuje?

Powolny powrót do normalności zostaje wprowadzony również w edukacji. Od 18 maja wracają zajęcia w niektórych placówkach edukacyjnych. "Zajęcia praktyczne możliwe będą od poniedziałku, 18 maja, m.in. w szkołach policealnych, branżowych, technikach oraz zajęcia pozaszkolne np. w domach kultury" – poinformował minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski.

Podobne konsultacje od 1 czerwca będą uruchomione dla wszystkich uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych np. w celu poprawienia ocen. W związku z tym: czy nauczanie zdalne nadal obowiązuje? Odpowiedź jest twierdząca. Premier Morawiecki zapewnił, że rodzice będą decydować o tym, czy dziecko zostanie posłane na zajęcia opiekuńczo-dydaktyczne.

Rządzący przyznają, że zamknięcie szkół znacząco pomogło w zatrzymaniu rozprzestrzeniania koronawirusa, ale jednocześnie pokazało, że edukacja zdalna nie sprawdza się w każdym aspekcie. "Nie wszystko da się przekazać w formie zdalnej, a zwłaszcza dotyczy to zajęć praktycznych" – podkreślili.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl