FitnessZielona kawa na odchudzanie i nie tylko - właściwości, zalety, zastosowanie

Zielona kawa na odchudzanie i nie tylko - właściwości, zalety, zastosowanie

Zielona kawa na odchudzanie i nie tylko - właściwości, zalety, zastosowanie
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com

03.10.2018 15:25, aktual.: 19.11.2018 15:24

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zielona kawa to doskonały przykład na to, że zawsze chcemy łączyć przyjemne z pożytecznym. Ziarna tej kawy nie tylko usprawniają redukcję masy ciała, lecz są także dobrym sposobem na walkę z uciążliwym cellulitem. Jakie właściwości ma zielona kawa i jakie są jej zalety?

Czym jest zielona kawa?

Zielona kawa o wbrew pozorom dokładnie ten sam napój, który stosujemy każdego dnia. Różnica polega jednak na tym, że jej ziarna nie są palone, stąd właśnie wyróżniający je kolor. Barwa nie jest jednak w tym przypadku kwestią najważniejszą, bowiem chodzi oczywiście o zawartość dużej ilości kwasu chlorogenicznego, który, w połączeniu z kofeiną, może powodować spadek wagi i redukcję cellulitu.

Źródłem rewelacji na temat zielonej kawy są naukowcy z Azji, którzy odkryli, że kwas chlorogeniczny i kofeina doskonale wpływają na redukcję wagi ciała i kondycję skóry. Oprócz tego ten wzbudzający ciekawość napój spowalnia tempo metabolizmu cukru oraz działa lekko pobudzająco. Zielona kawa na odchudzanie ma więc sens jedynie w przypadku, gdy ziarna kawy nie są poddawane procesowi palenia, co jednak powoduje także utratę jej charakterystycznego smaku.

Jakie właściwości ma zielona kawa?

Dużo mówi się o tym, że regularne picie zielonej kawy przed posiłkiem może zredukować tkankę tłuszczową i pomóc nam w pozbyciu się pomarańczowej skórki, jednak to nie koniec jej pozytywnego wpływu na nasz organizm. Za zaletami zielonej kawy stoją oczywiście wspomniane wcześniej kwas chlorogeniczny i kofeina, które oprócz właściwości odchudzających łagodzą ból i pomagają w skupieniu uwagi.

Kwas chlorogeniczny to przede wszystkim skuteczny przeciwutleniacz należący do polifenoli, a więc wykazuje działanie przeciwzapalne i przeciwnowotworowe. Dodatkowo, podobnie jak zielona herbata, pomaga pozbyć się z organizmu metali ciężkich i niszczy wolne rodniki.

Jednak właściwości zielonej kawy są znacznie szersze – wzmacnia ona naszą odporność, pomaga chronić wątrobę, a nawet zwalcza bakterie i wirusy w przypadku infekcji. Badania wykazały, że zielona kawa stosowana regularnie obniża też ryzyko zachorowania na cukrzycę typu 2 i tworzenia się kamieni żółciowych u mężczyzn, a nawet pomaga zmniejszyć poziom złego cholesterolu.

Zielona kawa a odchudzanie

Najważniejszym czynnikiem, który przyczynił się do popularyzacji zielonej kawy jest oczywiście jej wpływ na skuteczne odchudzanie. Jej działanie zostało poparte badaniami, które wykazały, że regularne picie zielonej kawy naturalnie wspomaga walkę z nadprogramowymi kilogramami i pomaga pozbyć się "pomarańczowej skórki".

Spowalnia ona również tempo metabolizmu cukru w organizmie oraz reguluje poziom złego cholesterolu, co czyni ją doskonałym urozmaiceniem w codziennej dziecie. Należy jednak pamiętać, że działanie zielonej kawy zależy w dużej mierze od trybu życia oraz aktywności fizycznej, dlatego kluczem do sukcesu jest, jak zawsze, zdrowy rozsądek.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (7)
Zobacz także