Trwa ładowanie...

Cellulit: pomarańczowa skórka — jak się jej pozbyć?

Cellulit jest dolegliwością medyczną i problemem natury estetycznej, stanowiącym zmorę wielu kobiet. Osoby, które poszukują odpowiedzi na pytanie, jak się pozbyć cellulitu, powinny skupić się na trzech podstawowych elementach: poprawie mikrokrążenia, lipolizie i odbudowie skóry.

Cellulit: pomarańczowa skórka — jak się jej pozbyć?Źródło: iStock.com, fot: dolgachov
d3lv84m
d3lv84m

Cellulit — czym jest i skąd się bierze?

Cellulit jest problemem natury medycznej, chociaż niektórzy niesłusznie postrzegają go jedynie jako defekt estetyczny. W terminologii medycznej cellulit określany jest mianem lipodystrofii — stanu, który charakteryzuje się nieprawidłowym rozmieszczeniem tkanki tłuszczowej. Głównym objawem cellulitu jest nierówna i pofałdowania powierzchnia skóry na udach, biodrach, kolanach, pośladkach i ramionach.

Zabiegi medyczne na cellulit

Najpopularniejsze zabiegi medyczne na cellulit to:

 • Mezoterapia igłowa, która jest polecana w szczególności w zaawansowanym cellulicie (III lub IV stopnia). Polega ona na wstrzykiwaniu w skórę substancji aktywnych. Bardzo dobre efekty daje wykonanie ok. 10-20 zabiegów z jednoczesnym przestrzeganiem podstawowych zasad profilaktyki cellulitu.
 • Lipoliza laserowa, która polecana jest w przypadku cellulitu na pośladkach, cellulitu na podbródku lub cellulitu na brzuchu. Polega ona na wykonaniu małych nacięć w skórze i wprowadzeniu w nie światłowodów w celu transmisji energii do tkanki podskórnej.
 • Liposukcja (rzeźbienie tkanki tłuszczowej), która jest zabiegiem chirurgicznym, polegającym na korekcie ciała w celu redukcji tkanki tłuszczowej. Jest ona polecana w szczególności przy cellulicie na udach.
 • Karboksyterapia, polegająca na wykorzystaniu dwutlenku węgla, który uszkadza komórki tłuszczowe i korzystnie oddziałuje na mikrokrążenie. W przypadku cellulitu na udach zaleca się wykonanie serii ok. 10-15 zabiegów.

Zabiegi kosmetyczne na cellulit

Najpopularniejsze zabiegi kosmetyczne na cellulit to:

 • Endermologia, która polega na wykorzystaniu dwóch elektrycznie sterowanych rolek umieszczonych w hermetycznej komorze. Podczas tego zabiegu pacjent ubrany jest w specjalny kombinezon, który chroni skórę przed uszkodzeniem.
 • Jonoforeza, która polega na dostarczeniu specjalnych substancji czynnych do głębszych warstw skóry za pomocą prądu elektrycznego. Ilość dostarczanych jonów uzależnionaa jest od długości trwania zabiegu i natężenia prądu.
 • Mezoterapia bezigłowa, która jest nieinwazyjną metodą, polegającą na wprowadzeniu do skóry właściwej substancji leczniczych.
 • Ultradźwięki, które są zabiegiem, polegającym na poddawaniu skórze wibracjom o wysokiej częstotliwości, które powodują rozszerzenie naczyń.
 • Presoterapia (terapia uciskowa), która wykonywana jest za pomocą masażu pneumatycznego,
 • Laseroterapia, która polega na wykorzystaniu światła laserowego, wnikającego w skórę i wywołującego w niej efekt termiczny.
 • Fale radiowe (diatermia krótkofalowa), które charakteryzują się głębokim przegrzaniem pod wpływem silnego pola magnetycznego.
 • Elektrostymulacja, która jest zabiegiem elektroleczniczym, polegającym na wykorzystaniu prądu impulsowego w celu pobudzenia układu nerwowego.

Spróbuj też stymulować skórę dzięki peelingom do ciała z WP radarOkazji.

d3lv84m
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3lv84m