Blisko ludzi#ZielonyListopad – dzień 22. Segreguj śmieci

#ZielonyListopad – dzień 22. Segreguj śmieci

#ZielonyListopad – dzień 22. Segreguj śmieci
Źródło zdjęć: © 123RF
21.11.2019 13:38, aktualizacja: 21.11.2019 22:00

Hasło stare jak świat, ale nadal większość z nas się do niego nie stosuje albo robi to źle. Warto pamiętać, że jest to jeden z podstawowych kroków w walce o czyste środowisko.

Segregacja śmieci umożliwia wtóre wykorzystanie surowców. Jest to bardzo prosta zasada, która może być dużym ułatwieniem dla matki natury. Wystarczy pamiętać o wrzucaniu śmieci do odpowiedniego pojemnika. Nic więcej. To czynność, która powinna wejść nam w nawyk.

#ZielonyListopad. Segreguj śmieci

Praktycznie już w każdym centrum handlowym, punkcie gastronomicznym czy w miejscu pracy, można spotkać kosze do segregacji. Zazwyczaj dzielą się na trzy podstawowe kontenery: odpady organiczne, papier i plastik. Warto znać podstawowe zasady segregacji śmieci, oto kilka z nich:

  • Paragony wyrzucaj do śmieci zmieszanych, nie papieru
  • Kartony po mleku wyrzucaj do tworzyw sztucznych
  • Kiedy wyrzucasz papier, pamiętaj o tym, że nie może być pokryty tłuszczem lub resztkami jedzenia
  • Puszki i butelki trzeba przed wyrzuceniem opróżnić i wysuszyć
  • "Papierowe" kubki wcale nie są papierowe! Często są laminowane. Pamiętaj o tym, żeby wyrzucać je do pojemnika na tworzywa sztuczne
  • Resztki jedzenia wrzucaj do pojemnika bio, ale nie rób tego w foliowych torebkach

W ramach akcji #ZielonyListopad pokazujemy czytelniczkom WP Kobieta, że życie w duchu eko nie musi być ani trudne, ani kosztowne. Wystarczy wprowadzić w swoim życiu kilka drobnych zmian, które pomogą nam zatroszczyć się o dobro naszej planety. Nie musimy wydawać fortuny na nowe sprzęty czy modne akcesoria. Czasem wystarczy jeden mały krok. Zróbmy to nie tylko dla nas, ale również dla przyszłych pokoleń.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl