Trwa ładowanie...
d3849j3

#ZielonyListopad – dzień 22. Segreguj śmieci

Hasło stare jak świat, ale nadal większość z nas się do niego nie stosuje albo robi to źle. Warto pamiętać, że jest to jeden z podstawowych kroków w walce o czyste środowisko.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
#ZielonyListopad. Segreguj śmieci
#ZielonyListopad. Segreguj śmieci (123RF)
d3849j3

Segregacja śmieci umożliwia wtóre wykorzystanie surowców. Jest to bardzo prosta zasada, która może być dużym ułatwieniem dla matki natury. Wystarczy pamiętać o wrzucaniu śmieci do odpowiedniego pojemnika. Nic więcej. To czynność, która powinna wejść nam w nawyk.

#ZielonyListopad. Segreguj śmieci

Praktycznie już w każdym centrum handlowym, punkcie gastronomicznym czy w miejscu pracy, można spotkać kosze do segregacji. Zazwyczaj dzielą się na trzy podstawowe kontenery: odpady organiczne, papier i plastik. Warto znać podstawowe zasady segregacji śmieci, oto kilka z nich:

  • Paragony wyrzucaj do śmieci zmieszanych, nie papieru
  • Kartony po mleku wyrzucaj do tworzyw sztucznych
  • Kiedy wyrzucasz papier, pamiętaj o tym, że nie może być pokryty tłuszczem lub resztkami jedzenia
  • Puszki i butelki trzeba przed wyrzuceniem opróżnić i wysuszyć
  • "Papierowe" kubki wcale nie są papierowe! Często są laminowane. Pamiętaj o tym, żeby wyrzucać je do pojemnika na tworzywa sztuczne
  • Resztki jedzenia wrzucaj do pojemnika bio, ale nie rób tego w foliowych torebkach
d3849j3

W ramach akcji #ZielonyListopad pokazujemy czytelniczkom WP Kobieta, że życie w duchu eko nie musi być ani trudne, ani kosztowne. Wystarczy wprowadzić w swoim życiu kilka drobnych zmian, które pomogą nam zatroszczyć się o dobro naszej planety. Nie musimy wydawać fortuny na nowe sprzęty czy modne akcesoria. Czasem wystarczy jeden mały krok. Zróbmy to nie tylko dla nas, ale również dla przyszłych pokoleń.

Zobacz także: Co sekundę na wysypisko trafia ciężarówka ubrań. Mania zakupów przerasta ludzi

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3849j3

Podziel się opinią

Share

d3849j3

d3849j3