Blisko ludzi#ZielonyListopad – dzień 4. Kartony po mleku i sokach wrzucaj do pojemnika na metale i tworzywa sztuczne

#ZielonyListopad – dzień 4. Kartony po mleku i sokach wrzucaj do pojemnika na metale i tworzywa sztuczne

#ZielonyListopad – dzień 4. Kartony po mleku i sokach wrzucaj do pojemnika na metale i tworzywa sztuczne
Źródło zdjęć: © 123RF
31.10.2019 16:52

Jak być bardziej eko? Segregować śmieci. Jednak to, jak to robić prawidłowo, nie jest takie oczywiste. Zanim zostaniemy ekspertami od recyklingu, zacznijmy od podstaw. Takich jak wyrzucanie kartonów po mleku i sokach do odpowiedniego pojemnika.

Już sama nazwa sugeruje, że kartony po napojach powinniśmy wyrzucać do tego samego pojemnika, do którego trafiają gazety, ulotki, zeszyty czy rolki po papierze toaletowym. To jednak błąd – karton po mleku czy soku nie jest tym samym tworzywem co czysta kartka papieru.

#ZielonyListopad. Segregowanie śmieci zacznij od kartonów po mleku i sokach

Odpowiednie segregowanie śmieci wciąż sprawia wiele problemów. Nic dziwnego – w końcu może nie być do końca oczywiste, że szklaną butelkę po oleju wyrzucamy do śmieci zmieszanych, podobnie jak karton po pizzy (a nie do pojemnika na papier). W przypadku kartonów po mleku i sokach pojawia się ten sam problem: do którego pojemnika je wyrzucić?

Kartony powinno się wyrzucać do pojemnika na metale i tworzywa sztuczne. To dlatego, że są wykonane z tzw. tetrapaku, na który składają się trzy materiały: papier (usztywniający opakowanie), folia aluminiowa (zabezpieczająca produkt przed działaniem światła i tlenu) i folia z polimeru (chroniąca produkt przed wilgocią).

W ramach akcji #ZielonyListopad pokazujemy czytelniczkom WP Kobieta, że życie w duchu eko nie musi być ani trudne, ani kosztowne. Wystarczy wprowadzić w swoim życiu kilka drobnych zmian, które pomogą nam zatroszczyć się o dobro naszej planety. Nie musimy wydawać fortuny na nowe sprzęty czy modne akcesoria. Czasem wystarczy jeden mały krok. Zróbmy to nie tylko dla nas, ale również dla przyszłych pokoleń.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl