Blisko ludziZnamy zwycięzcę drugiej edycję konkursu "Zrób to z Lenovo"!

Znamy zwycięzcę drugiej edycję konkursu "Zrób to z Lenovo"!

Znamy zwycięzcę drugiej edycję konkursu "Zrób to z Lenovo"!
Źródło zdjęć: © Lenovo

26.11.2014 22:40, aktual.: 26.11.2014 23:09

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Podczas finałowej gali drugiej edycji konkursu "Zrób to z Lenovo" wręczona została nagroda główna 30 000 złotych. Osobowości Lenovo wraz z General Managerem Lenovo Polska - Andrzejem Sowińskim, ogłosili zwycięzcę, którym został Maciej Adamczak.

Podczas finałowego wydarzenia spośród trzech osób, które dostały się do ostatniego etapu konkursu "Zrób to z Lenovo", czyli DOersów Lenovo - Damiana Lakomskiego, Marcina Paproty oraz Macieja Adamczak, jury przyznało najwięcej punktów temu ostatniemu. W skład jury wybierającego laureata nagrody głównej weszli General Manager Lenovo Polska - Andrzej Sowiński, a także Osobowości Lenovo, które pomagały uczestnikom konkursu w przygotowaniu prac w drugim etapie zmagań - Piotr Kędzierski, Karolina Czarnecka oraz Małgorzata Kosińska. Wszyscy zgodnie przyznali, że wybór najlepszego DO'ersa nie był łatwy.

- Wierzymy, że wszyscy uczestnicy dotychczasowych zmagań nauczyli się czegoś nowego, przekazali cząstkę swej wiedzy innym i zainspirowali innych do działania. Poziom prac finałowych był bardzo wyrównany i mieliśmy dużo dyskusji na temat tej najlepszej. Po krótkiej naradzie wybraliśmy jednak osobę, której projekt przekonał nas najbardziej - mówili jednym głosem jurorzy. - Zwycięzca drugiej edycji konkursu Zrób to z Lenovo może być jednak tylko jeden, i Maciej Adamczak przekonał nas, że jest prawdziwym DOersem!

Maciej Adamczak pokonał na przestrzeni trzech etapów konkursu ponad 160 utalentowanych uczestników. Nagroda główna w wysokości 30 000 złotych na pewno pomoże mu rozwijać jego zainteresowania i pasje, a tych ma wiele! Maciej, będący na co dzień kapitanem żeglugi wielkiej jest także filmowcem oraz dziennikarzem. Mimo szerokiego spektrum zainteresowań, swoje życie spędza głównie na morzu. Sam mówi, że w roku kalendarzowym 10 miesięcy czasu mija mu pod żaglami.

Podczas dalekomorskich wypraw Maciej Adamczak fotografuje i jak przystało na prawdziwego DO'ersa, stara się zarażać swoją pasją innych. Wyrazem tego jest założona przez niego grupa na Facebooku "Żeglarze fotografują i filmują" oraz artykuły o tematyce żeglarskiej, które publikuje dla czasopism "Jachting" i "Żegluga".

Podczas rozmowy wyznał, że jak każdy ma chwile słabości - zwłaszcza, gdy szaleje sztorm. Jednak wieloletnie doświadczenie i sprawdzona załoga pomogły mu przetrwać nawet najcięższe momenty, w tym huragan! Żeglarz zapewnia, że wygrana to dla niego niezwykła okazja zorganizowania rejsu do Nowej Zelandii. Ma być to kolejna przygoda jego życia, a tym samym szansa dla innych pasjonatów. Do projektu zaproszone zostaną osoby, które dotąd nie miały okazji przebywać na pełnym morzu czy oglądać z bliska zwierząt z głębi wód. Ich zmagania będą na bieżąco relacjonowane na serwisach społecznościowych. Maciej Adamczak już zapowiada wyjątkowe zdjęcia i filmy, a także przekazy na żywo. Za pokładzie znajdą się również drony z Państwowej Akademii Nauk, które zbiorą szczegółowe informacje na temat napotkanych zjawisk natury.

Pozostała dwójka finalistów Damian Lakomski (reprezentowany przez Macieja Ryszkiewicza) i Marcin Paprota została wyróżniona tabletami Lenovo Yoga Tablet 2. Damian Lakomski to reprezentant Polski w "Pełnokontaktowych Walkach Rycerskich", a także trener walk rycerskich z Górnego Śląska. Marcin Paprota to artysta z powołaniem, tworzy dzieła sztuki, leczy za jej pomocą, a także przekazuje swoją wiedzę najmłodszym na lekcjach plastyki.

W drugiej edycji konkursu wzięły udział aż 164 osoby. Celem projektu było po raz kolejny wyłonienie najlepszego spośród DO'ersów - osób z pasją, determinacją i otwartym umysłem. Uczestnicy mieli przekonać internautów, a potem także Osobowości Lenovo, że to właśnie oni zasługują na miano prawdziwego DOersa Lenovo. Tak naprawdę zwycięzcami są wszyscy, którzy nie bali się podjąć wyzwania, pokazali innym cząstkę siebie i być może stali się przez to inspiracją dla wielu osób, śledzących konkurs.

Finał projektu „Zrób to z Lenovo” odbył się 25. listopada 2014 roku w warszawskiej restauracji LIF. Wydarzenie poprowadziła Katarzyna Kępka.

Źródło artykułu:Informacja prasowa
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także