Blisko ludzi"Zostało mi do końca miesiąca 40 zł, jak przeżyć?". Pyta matka małego dziecka

"Zostało mi do końca miesiąca 40 zł, jak przeżyć?". Pyta matka małego dziecka

"Zostało mi do końca miesiąca 40 zł, jak przeżyć?". Pyta matka małego dziecka
Źródło zdjęć: © 123RF

26.07.2019 12:22, aktual.: 02.08.2019 12:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ma partnera, małe dziecko, a w portfelu 40zł. Za tyle rodzina musi przeżyć do końca miesiąca. Zdesperowana kobieta pyta "Jak przeżyć?".

Pustka w portfelu pod koniec miesiąca

Jedna z użytkowniczek forum WP Kafeteria postanowiła opowiedzieć ostatnio o swojej trudnej sytuacji finansowej. "Zostało mi do końca miesiąca 40 zł. Jak przeżyć? Doradźcie". Jak mówi zdesperowana kobieta, w tym miesiącu miała nieprzewidziane wydatki m.in. prywatna wizyta u lekarza i leki dla dziecka. W odpowiedzi młoda matka dostała wiele skrajnych komentarzy. Niektórzy sprawę potraktowali poważnie i próbowali pomóc.

"Smaż frytki, placki ziemniaczane, rób rosół na kościach, przygotuj chleb ze smalcem" – doradzał jeden z dyskutantów. Naleśniki, pierogi, pomidorowa na wywarze. Pomysłów na tanie posiłki było wiele, ale w lwiej części komentarzy można było zauważyć także zdziwienie użytkowników, którzy pisali: "Jakbym miała 40 zł w kieszeni i w domu dziecko, osiwiałabym i nie spała z nerwów". Inni wprost komentowali, że nie wiedzą, jak za taką kwotę można przeżyć: "40 zł na dwie dorosłe osoby na 6 dni to jest nic" – tłumaczyli.

Jak się okazało, autorka wątku nie jest jedyną osobą, która ma niemal puste konto, rodzinę, a do przeżycia parę dni. „Ja mam 70 zł i 10 dni do przeżycia” – skarżył się jeden z użytkowników i dodaje, że zmuszony jest wziąć tzw. chwilówkę. Inna matka żali się: "Wyjście do sklepu i kupienie paru rzeczy to minimum 50zł".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (188)
Zobacz także