Zostawił ją przez scrooging. Nie wiedziała, na co liczy partner

Zostawił ją przez scrooging. Nie wiedziała, na co liczy partner

Scrooging to wyjątkowo nieprzyjemny trend
Scrooging to wyjątkowo nieprzyjemny trend
Źródło zdjęć: © Getty Images | Jelena Stanojkovic
20.12.2023 19:27, aktualizacja: 21.12.2023 09:08

Święta to nie tylko beztroski czas spędzany w rodzinny gronie, ale i okres, gdy w sklepach zostawia się zdecydowanie więcej pieniędzy. Okazuje się, że niektórzy w poszukiwaniu oszczędności są gotowi nawet na... rozstanie. Zjawisko to nazywane jest scroogingiem. Ofiary mogą nigdy nie poznać prawdziwych intencji eks.

W czasie szalejącej inflacji, przygotowując się do świąt, wiele osób poszukuje promocji, regularnie studiując m.in. gazetki reklamowe popularnych dyskontów. Jednym z wydatków są prezenty dla najbliższych i choć często trzeba na nie trochę wydać, uśmiech obdarowanego zwykle rekompensuje poniesione koszty.

Nie każdy jednak chce wydawać ciężko zarobione pieniądze na prezenty, a oszczędności zaczyna szukać w niespodziewanym dla wielu osób miejscu.

Zerwanie elementem oszczędzania

Choć zwykle zakochani starają się spędzić święta razem, a wielu z nich starannie wybiera prezent dla drugiej połówki, niektórych może czekać rozczarowanie. Jeśli jest się związanym z osobą wyjątkowo oszczędna, zamiast paczki pod choinką można usłyszeć słowa pożegnania.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zerwanie nigdy nie jest przyjemne, a w okresie przedświątecznym boli wyjątkowo. Szczególnie, jeśli głównym powodem rozstania była chęć zaoszczędzenia na prezencie, co - jak pokazują wyniki przeprowadzonej przez brytyjskie "Hits Radio" ankiety - wcale nie jest rzadkim zjawiskiem. Sprawcy jednak rzadko oficjalnie się przyznają.

Ten wyjątkowo nieprzyjemny randkowy trend, do którego przyznało się 82 procent anonimowych respondentów, ma nawet swoją nazwę - scrooging, czyli zerwanie przed ważnym momentem w życiu danej osoby. Mogą to być np. urodziny lub właśnie święta. Powodem jest to, że oszczędny partner nie ma ochoty wydawać pieniędzy na prezent. Może się okazać, że tuż po świętach będzie chciał relację odbudować.

Niedojrzałość relacji

Zachowanie typu scrooging w rozmowie z naTemat skomentował psycholog Piotr Got. Przyznał, że zrywanie z powodu oszczędności świadczy o niedojrzałości związku.

- Raczej trudno wyobrazić sobie taką sytuacje w dojrzałym, ugruntowanym związku, w którym partnerzy kierują się wartościami - tłumaczył.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta