Blisko ludzi100. rocznica urodzin Jana Pawła II. Matylda Damięcka opublikowała dosadną grafikę

100. rocznica urodzin Jana Pawła II. Matylda Damięcka opublikowała dosadną grafikę

100. rocznica urodzin Jana Pawła II. Matylda Damięcka opublikowała dosadną grafikę
18.05.2020 18:38, aktualizacja: 18.05.2020 19:22

18 maja przypada 100. rocznica urodzin Jana Pawła II. Matylda Damięcka chciała uczcić tę rocznicę grafiką. Jej obrazek nawiązuje do filmu "Zabawa w Chowanego" braci Sekielskich.

Matylda Damięcka komentuje rzeczywistość wokół nas za pomocą sztuki. Na jej profilu na Instagramie znajdziemy wiele grafik, które odnoszą się do ważnych wydarzeń z naszego kraju i ze świata. Jej projekty są nieoczywiste, ale zawsze trafiające w punkt.

100. rocznica urodzin Jana Pawła II. Grafika Matyldy Damięckiej mówi wszystko

Tym razem było podobnie. Na jej profilu pojawił się obrazek nawiązujący do setnej urodzin świętego Jana Pawła II. Papież na obrazku zakrywa sobie twarz, jednak podgląda wszystko przez dziurę w palcach. Internauci od razu doszukali się nawiązania do filmu "Zabawa Chowanego" braci Sekielskich.

Produkcja miała premierę kilka dni temu. Film opowiada o molestowaniu dzieci przez osoby duchowne oraz o tym, jak Kościół ukrywa takie przestępstwa.

Internauci jak zwykle byli pod wrażeniem tego wymownego obrazka. "Jesteś świetna w te rysunki!" , "Jedna twarz, tysiąc słów. Tyle rzeczy można z tych rysunków 'wyczytać'. Lepsze niż niejeden artykuł. Uwielbiam!" , "Jak zwykle w punkt! Jesteś świetna", "Genialnie komentujesz rzeczywistość" – pisali obserwatorzy artystki.

Zobacz także: Aleksandra Kisiel mówi o urodzie. Jak zadbać o siebie podczas kwarantanny?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta