Blisko ludzi12-latek napisał list do policjantów. Pomogli mu odzyskać skradzione rzeczy

12‑latek napisał list do policjantów. Pomogli mu odzyskać skradzione rzeczy

Policjanci pomogli odzyskać nastolatkowi skradzione rzeczy
Policjanci pomogli odzyskać nastolatkowi skradzione rzeczy
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | Tomasz Warszewski
Aleksandra Lewandowska
06.08.2021 18:05

Nastoletni Filip został okradziony w salonie gier. Na pomoc ruszyli mu policjanci, którzy szybko złapali sprawcę, ponieważ wiedzieli, że na skradzionym telefonie chłopca znajdują się ważne dla niego zdjęcia rodzinne. 12-latek podziękował funkcjonariuszom napisanym przez siebie listem.

Codziennych przypadków kradzieży jest naprawdę wiele. Szczególnie w okresie wakacyjnym, kiedy przechodzimy pomiędzy tłumem ludzi i nie pilnujemy bądź często nie trzymamy przy sobie ważnych i cennych przedmiotów. Osób na nie "czyhających" niestety nie brakuje. Dowiedział się o tym Filip, któremu skradziono wartościową saszetkę.

12-latek okradziony w salonie gier

Do zdarzenia doszło koło Przyjezierza, niedaleko Bydgoszczy. Dwaj policjanci zostali oddelegowani do tego miejsca, które w sezonie wakacyjnym jest często odwiedzane przez wczasowiczów. 10 lipca, gdy zakończyli służbę, do komisariatu przyszedł 12-letni chłopiec. W salonie gier okradziono go z ważnej dla niego saszetki, w której trzymał m.in. pieniądze oraz dwa telefony. W nich znajdowały się także rodzinne zdjęcia.

Sprawcą osoba dorosła

Chłopiec opisał policjantom wygląd sprawcy. Tuż przed godziną 20:00 otrzymali telefon od ojca dziecka, że mężczyzna, który dopuścił się kradzieży, prawdopodobnie był widziany na terenie Przyjezierza. Okazało się, że sprawcą jest mieszkaniec Gniezna, który wypoczywał w jednym z ośrodków. Ostatecznie przyznał się do czynu i powiedział, gdzie wyrzucił saszetkę chłopca. Niestety, nie odnaleziono już w niej pieniędzy. Telefony przekazano chłopcu i jego tacie. Filip postanowił podziękować policjantom za zaangażowanie i pomoc w liście. Przesłał go do Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy.

''Na Pana ręce chciałbym złożyć serdeczne podziękowania za sprawne działanie policjantów Oddziału Prewencji Policji w Bydgoszczy: p. sierżanta Sławomira Lewińskiego oraz p. sierżanta Adama Węgierskiego. Panowie ci pomogli mi szybko i sprawnie odzyskać ukradzione dwa Telefony komórkowe w miejscowości Przyjezierze, w dniu 11 lipca br. Wspomnę także, że cała akcja poszukiwawcza, która zakończyło się Powodzeniem, trwała zaledwie 12h! Bardzo dziękuję za pełen profesjonalizm, wielką empatię, czujność Oraz wysoką kulturę osobistą przy realizacji zadania. Z poważaniem Filip''

Co robić, gdy zostaniemy okradzeni?

W pierwszej kolejności powinniśmy zgłosić kradzież na najbliższym posterunku policji. Jeżeli dokumenty, przedmioty lub pieniądze zaginęły w hotelu, w którym przebywamy bądź na lotnisku, warto poinformować o tym fakcie także jego pracowników.

Jeśli sytuacja miała miejsce za granicą, należy w takim wypadku szybko zgłosić się do jednostki konsularnej lub dyplomatycznej. Gdy w danym państwie nie ma polskiego konsulatu, jako obywatele RP możemy udać się do konsulatu dowolnego państwa UE.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także